Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
    6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Paradise Lost
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Turner (Arctic Monkeys) - 40
  • Amalie Bruun (Myrkur) - 41
  • Luxas (Naumachia) - 42
  • Malcolm Young (AC/DC)† - 73
  • Morgan Lander (Kittie) - 44
  • Sandy Denny (Fairport Convention)† - 79
  • Syd Barrett (Pink Floyd)† - 80

Vandaag overleden:
  • Nicole Bogner (Visions Of Atlantis) - 2012
  • Ron Asheton (The Stooges) - 2009
Review

Prejudice - Megalomanic Infest
Jaar van release: 2009
Label: Soulflesh Collector Records
Prejudice - Megalomanic Infest
Megalomanic Infest is alweer de vierde full length van het Vlaamse Prejudice. En ook deze keer is het een schijfje vol met technische en brutale death metal geworden. Het duurde voor mij echter nogal wat luisterbeurten voor ik een mening over deze schijf kon vormen. Aan de ene kant was ik niet echt onder de indruk van het geheel, maar aan de andere kant wist het wel mijn interesse vast te houden.

Het grootste probleem dat ik met deze schijf heb is tweeledig. Ten eerste is (vooral op de eerste helft van de cd) het technische verhaal te nadrukkelijk aanwezig, wat ten koste gaat van de structuur van de nummers: het is een samenraapsel van breaks, stops, riffs en ingewikkelde tempowisselingen, maar het vormt niet echt een coherente song. Ten tweede is de productie lekker vet. Dat is natuurlijk normaal gesproken geen probleem, maar het is té vet voor het technische karakter van de nummers. Een scherpe meer punky productie had de nummers absoluut ten goede gekomen. Daar komt bij dat het drumgeluid erg speelgoedachtig klinkt, wat op den duur wel went, maar zeker in het begin bij mij voor wat gefronste wenkbrauwen zorgde.

Muzikaal gezien spelen de mannen de sterren van de hemel, dat staat buiten kijf. De cover van Death Lack Of Comprehension vind ik wat minder geslaagd. Het akoestische Stigmatized / Impassive is overbodige vulling en had prima weggelaten kunnen worden. Ik vraag me altijd weer af waarom dit soort tokkelstukjes op zo’n brute plaat staat. Hierna wordt de plaat echter een stuk aangenamer. Hoogtepunt is het nummer Prejudice. De hier gebruikte gangvocals maken dit echt tot een supernummer en hier wordt ook meteen iets duidelijk: Prejudice is op z’n best als er voluit gehakt wordt. Laat al die technische tierelantijntjes voortaan lekker achterwege mannen.

Tracklist:
1. Improved Chaos
2. Exanimate
3. Compulsive Leech
4. Beneath The Flesh
5. Lack Of Comprehension
6. Stigmatized / Impassive
7. Terminal
8. Profane
9. Darkened
10. Prejudice
11. Die!

Score: 70 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 25 april 2011

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.