Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Mors Principium Est - Inhumanity
Jaar van release: 2003
Label: Listenable Records
Mors Principium Est - Inhumanity
In een tijd waar Cradle Of Filth leeft van de merchandising, In Flames met Amerikaanse Nu-Metal 'sensaties' tourt en Children Of Bodom steeds meer aandacht lijkt te trekken van furieuze Mtv-rockers is het een verademing om te zien dat er nog Melodische Death/Blackbands zijn die er ouderwets op los beuken. Bands als Kalmah, als Dark Tranquillity, als Soilwork en nu ook nieuwkomer Mors Principium Est. Het jonge vijftal komt net als de meeste bovengenoemde bands uit Scandinavië, waar het slechts vier jaar nodig had om te evolueren tot een topband!

Al vanaf de eerste track van "Inhumanity" is het knallen geblazen. De intro van "Another Creation" kent een strak arrangement en de gitaarmelodieën en solo's vloeien uit de gitaren van Jori Haukio en Jarkko Kokko (familie van de Kalmah-broertjes?). De biografie vermeldt dat de band zijn inspiratie onder andere putte uit Soilwork, gezien de zang kan ik me daar wel in vinden. De genoemde Children Of Bodom-invloeden komen meer tot uiting in "Eternity's Child", dat een typische Bodom-melodie heeft.

Met "The Lust Called Knowledge" lijkt MPE te kiezen voor een meer 'Cradle' benadering, maar dan meer dan goed. In de vorm van "Oblivion" word een rustpunt gegeven, een akoestisch intermezzo dat eigenlijk niets toevoegt, maar gelukkig ook niet stoort. Na de twee minuten, die eindigen met wat lelijk computergerommel, gaat de band weer op volle kracht verder. "Life In Black" laat wat meer Soilwork-like progressieve elementen horen en "Last Apprentice" is een korte maar krachtige knaller. De laatste 5 minuten word het gas weer teruggenomen en laat zanger Ville Viljanen op de afsluiter horen de cleane zang ook geheel meester te zijn.

Terugkijkend op het hele album kan ik niet anders zeggen dan dat MPE een rooskleurige toekomst tegemoet kan zien. Ik kijk dan ook uit naar de (supporting) tour die ongetwijfeld gaat komen in de nabije toekomst. Be there!

Tracklist:
1. Another Creation
2. Eternity's Child
3. In My Words
4. Inhumanity
5. D.I.B.
6. The Lust Called Knowledge
7. Oblivion
8. Life In Black
9. Last Apprentice
10. Into Illusion

Score: 87 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 10 juni 2003

Mors Principium Est - Inhumanity
Reactie van namen_zijn_voor_watjes op 28-05-2009 om 19:18u
Score: 74 / 100

Ze zijn best goed maar ze voegen net als veel bands helemaal niks aan het genre toe, het doet me erg aan dark tranquillity denken, ik denk dat niemand opgekeken zou hebben als zij dit uitbrachten en dat is natuurlijk een goed ding. Aangeraden voor fans van dark tranquillity en melodic death in het algemeen.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.