Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Transcending Bizarre? - The Misanthrope's Fable
Jaar van release: 2010
Label: Dissonart Productions
Transcending Bizarre? - The Misanthrope's Fable
Dus de grenzen van het black metalgenre worden af en toe nog steeds verlegd. Die taak kun je best aan de vage Grieken van Transcending Bizarre? over laten. Ze doen het na het intrigerende The Serpent's Manifold gewoon nog een keer en gaan zelfs nog een stapje verder in hun orkestrale waanzin. Terecht, want aan derderangs krijsbandjes die alsmaar binnen de zwarte lijntjes blijven, heb ik een broertje dood.

Nee, Transcending Bizarre? blijft bepaald niet keurig netjes binnen de lijnen. Met een heel scala aan freaky geluidseffecten, orkestrale soundscapes en beenharde black metalpassages scheppen ze opnieuw een perfect pakket symfonische gekte. De invloeden van een filmmuziekcomponist als Danny Elfman zijn ook ditmaal niet van de lucht, maar het leuke is dat de band zelf ook het nodige in weet te brengen. Rare tempowisselingen, bulderend riffwerk en vooral die krachtige melodieën die met elke luisterbeurt verslavender blijken te werken. Puristen zullen ongetwijfeld gruwen van de hoeveelheid tierelantijnen in songs als Realizing The Blindness of The Empire Of Mind, maar iedere liefhebber van vooruitstrevende muziek moet toch toegeven dat hier vakkundig en origineel te werk wordt gegaan.

Vakkundig zijn ook de productie en het uitmuntende spel, waardoor deze cd niet vervalt in volgepropte oppervlakkigheid. Integendeel, The Misanthrope's Fable nodigt door de complexe songstructuren en vreemde thematiek uit tot regelmatige herbeluistering. Ondanks alle melodieuze accenten, weten de Grieken verbazingwekkend goed hoe je een symfonisch nummer toch ontzettend 'black metal' kan laten klinken. Dat is natuurlijk te danken aan de sinistere zang, maar de roots zijn ook duidelijk terug te vinden in de stiekem best traditionele riffstructuren. Naast progressieve gitaarstukken weet de band ook nog vaak zat de snelle tremeloriffs te vinden.

Het is een plaat waar je even voor moet gaan zitten, maar dat was eigenlijk altijd al het geval met deze groep. Het is leuk dat er nog steeds bands bestaan die het toch enigszins vastgeroeste melodieuze black metalgenre enige frisse impulsen weten te geven. Het is allemaal net niet te vreemd of avantgardistisch, want ook liefhebbers van goed geproduceerde en orkestrale black metal met iets extra's kunnen hier vast wel wat mee. Het is in ieder geval een schijf die het predikaat 'kunst' terecht verdient.

Tracklist:
1. The Misanthrope's Fable
2. The Beginning
3. Realizing The Blindness
4. Envisaging The Ideal Planet
5. The Murders Of The Young Ones
6. The Empire Of Mind
7. Descarte's Wrath
8. Broad Daylight Misanthropy
9. The Return To Nothingness

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 maart 2011

Transcending Bizarre? - The Misanthrope's Fable
Reactie van Hyb op 24-03-2011 om 16:12u
Score: 85 / 100

Heerlijke muziek, ook al is BM niet mijn huisstijl. Dank!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.