Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
    9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • Midnight en Phantom Corporation
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bon Scott (AC/DC)† - 80
  • Courtney Love (Hole) - 62
  • Emmelie Herwegh (Sisters Of Suffocation) - 31
  • Erik Lindmark (Deeds Of Flesh)† - 54
  • Frank Bello (Anthrax) - 61
  • Jack White (The White Stripes) - 51
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience)† - 80

Vandaag overleden:
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead) - 2011
Review

Transcending Bizarre? - The Serpent's Manifolds
Jaar van release: 2008
Label: Dissonart Productions
Transcending Bizarre? - The Serpent's Manifolds
Aan het vraagteken in de bandnaam is al wel enigszins te zien dat we hier niet met een normale band te maken hebben. Dat is het Griekse Transcending Bizarre? dan ook absoluut niet. De pittige mix van symfonische black metal en spookachtige filmmuziek klinkt allesbehalve alledaags.

Het begin van opener Irreversible zet de luisteraar nog wat op het verkeerde been. De muziek klinkt hier vooral als een (nog) gladdere variant van Dimmu Borgir. De keyboards domineren de sound en de drums klinken vrij doods, vanwege de zware triggersound. Na een tijdje begint de stemming echter om te slaan. Progressieve ritmes en hoogst merkwaardige toetsensolo's tillen de plaat in één klap boven de grauwe middelmaat uit. Op een prachtige manier heeft de band een middenweg gevonden tussen agressieve passages en gure filmische thema´s.

Alle nummers steken ingenieus in elkaar. Ritmes en melodielijnen worden nooit langer dan tien seconden gebruikt. Dat doet men overigens niet door continu van de hak op de tak te springen. De gitaristen zijn er vooral om de toegankelijkheid te bewaken en dat doen ze dan ook fenomenaal. Snerpende black metal riffs komen op overtuigende wijze voorbij, maar ook de melodieuze solo´s mogen er zeker zijn. In het titelnummer komen de blastbeats je tegemoet en voordat het nummer een eenheidsworst lijkt te worden, springt men over op een prachtig uitgewerkte spanningsopbouw. Een jankende solo sluit het liedje vervolgens erg mooi af.

Cell is waarschijnlijk het beste voorbeeld van waartoe deze band in staat is. Op een weergaloze manier koppelt de band bombastische neo-klassieke muziek aan woeste uitbarstingen. Het outro van het nummer had zo in een film als 'A Nightmare before Christmas' kunnen zitten. Datzelfde geldt ook voor de majestueuze afsluiter. Het drieluik Infinite opent sprookjesachtig en ontpopt zich uiteindelijk als een haast avantgardistisch meesterstuk.

Hoe volgepropt de sound ook is, de band maakt het nooit te bont. Als houvast komen er af en toe lekker beukende gitaarpartijen voorbij en ook de snerpende zang kent weinig rare escapades. Transcending Bizarre? is een typisch voorbeeld van een band die durft te experimenteren met elk denkbaar element, maar het gefreak staat wel in dienst van de compositie. De nummer steken simpelweg fantastisch in elkaar. De productie had misschien nog wat beter gekund, want vooral het drumgeluid klinkt een tikje klinisch, maar dat is slechts een kleine smet op een machtig geheel. Liefhebbers van symfonische black metal en de filmmuziek van bijvoorbeeld Danny Elfman doen er goed aan deze cd een kans te geven. Een waar luisteravontuur!

Tracklist
1. Dat Rosa Mel Apibus
2. Irreversible
3. Cosmic Zero Equation
4. The Serpent's Manifolds
5. Dimension Hell
6. Cell
7. Writhing Coils of Construction
8. The Music of the Spheres
9. The Navelless One
10. Infinite

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 11 juni 2008

Transcending Bizarre? - The Serpent's Manifolds
Reactie van Een Metalfan op 11-06-2008 om 17:02u

Mooie review, heeft me direct gedwongen het album te bestellen ;)

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.