Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

LastDayHere - From Pieces Created
Jaar van release: 2010
Label: Graviton Music
LastDayHere - From Pieces Created
Uit onverwachte hoek dient zich met LastDayHere een serieuze nieuwe speler aan in het alternative metal-circuit. Hoewel het gros van deze bands van de andere kant van de oceaan komt, is From Pieces Created een onvervalst Sloveens werkstuk. In 2007 bracht de band dit album al eens uit in eigen beheer en vorig jaar bij het label Graviton Music. Dit jaar is het tijd dat de rest van Europa kennis maakt met de band. En het is zeker een verrassende en prettige kennismaking geworden.

LastDayHere speelt in hetzelfde straatje als gerenommeerde bands als Stone Sour, Nonpoint, Disturbed en Nickelback. De band toont in rap tempo hun volwassenheid op dit album. Stuk voor stuk zijn het aanstekelijke tracks. Ietwat gelikt, maar met hele giftige hooks. Dit geeft het geheel een verfrissend geluid in een genre dat tegenwoordig nog weinig nieuws weet te brengen. Nummers als Never Coming Around, Take Away en Standing In Dark onderstrepen de pure kwaliteit van deze band.

Zanger Marko Duplisak is een ster in wording. Hij heeft een krachtige en accentloze rockstem met veel gevoel voor melodie. Daarnaast weet hij enkele malen op zeer indrukwekkende manier een stuk woede uit zijn stembanden te persen. Vocaal gezien is hij een mix van Corey Taylor en Chad Kroeger, maar toch met een uniek eigen geluid. Ook spuugt hij hier en daar een duistere fluistering en oerkreet à la David Draiman in de microfoon.

Helaas slaat de band toch een paar keer de plank mis, met als negatieve uitschieter Saved From Falling, dat wel erg zeikerig is. Desondanks is From Pieces Created is een plaat waar LastDayHere met gepaste trots op kan terugkijken. Ik weet zeker dat wij nog veel van deze band zullen horen in de toekomst.

Tracklist:
1. Burned Inside
2. Never Coming Around
3. This Time
4. Coming Alive
5. Fate Somewhere
6. Take Away
7. Hide
8. Saved From Falling
9. Standing In Dark
10. Deep Down Surrounded

Score: 78 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 5 november 2010

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.