Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Everly (The Everly Brothers)† - 89
  • Fredrik Lindgren (Unleashed)† - 55
  • Jani Lane (Warrant)† - 62
  • Jason Lader (Furslide) - 47
  • Kurt Ballou (Converge) - 52
  • Marco Kautonen (Sethian) - 49
  • Oliver Grbavac (Fleshcrawl) - 44
  • Rich Williams (Kansas) - 76
  • Ron Welty (The Offspring) - 55
  • Tim Cronin (Monster Magnet)† - 64
  • Urs Fischer (Felony) - 52

Vandaag overleden:
  • Jon Zazula (Megaforce Records) - 2022
Review

Theodore Ziras - Territory 4
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
Theodore Ziras - Territory 4
De nieuwe plaat van de Griekse gitaarkunstenaar Theodore Ziras is opnieuw een degelijk werkstuk geworden. De man strooit vooral met invloeden van Yngwie Malmsteen, Steve Vai en meer neoklassieke gitaristen. Dat betekent dus vooral veel geciteerd werk van klassieke componisten (Wolfgang's March). Dat maakt hem niet bepaald origineel, maar gelukkig zijn de snelle vingertjes genoeg om de plaat enigszins genietbaar te maken.

Snelle vingers heeft Ziras namelijk zeker. Het verschil met veel andere gitaristen is wel dat hij vaak functionaliteit boven ellenlange solo's verkiest. Dat betekent overigens niet dat hij niet laat horen wat hij kan, want ook Ziras raast hier en daar als een bezetene over de gitaarhals. Luisteren we wat beter, dan valt op dat hij op melodieuze momenten het beste uit de verf komt. Daarom vraag ik me af waarom de man zich niet gewoon in de kijker speelt bij een bekende band. Ik weet zeker dat hij evenals zijn landgenoot Gus G. een welkome aanvulling kan zijn bij veel melodieuze, of progressieve metalbands. Met instrumentale gitaarplaten spreek je toch een kleiner publiek aan en deze man verdient eigenlijk wel wat meer dan dat. Het zegt in dat opzicht genoeg dat deze plaat in eigen beheer verschijnt.

De nummers op het album staan vooral in het teken van het gitaarwerk, maar de welbekende Derek Sherinian vecht ook regelmatig een duelletje met de gitarist uit. Het keyboardwerk is sterk en vervalt gelukkig niet in de standaard klavecimbelgeluiden, zoals dat vaker het geval is bij gitaar/toetsduels. Nummers als Jordan's Trap en Irredenta staan vol met dit soort kunstjes en dat blijft toch spectaculair op z'n tijd.

Het is alleen zo jammer dat dit soort platen maar weinig blijven hangen. De melodieën zijn best sterk, maar ik vraag me toch wel eens af hoe deze plaat had geklonken met een goede zanger. Daarom hoop ik dat ik Ziras ooit de sterren van de hemel mag zien spelen in een echte band. Solo is hij vooral degelijk, maar na vier platen weten we dat inmiddels wel. Helaas vanwege die reden toch wat minder punten dan bij HypepyrexiA. Slecht is het zeker niet, maar memorabel ook niet.

Tracklist:
1. Loud And Proud
2. Jordan's Trap
3. Blasphemy
5. The Sheen
6. Strong Desire
7. Irredenta
8. Over The Sky
9. A New Sunrise
10. Wolfgang's March

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 januari 2010

Zoeken
    30 januari:
  • Rave In Fire - Square One
  • Sanctvs - De l'Abîme au Plérôme
  • Stabbing - Eon Of Obscenity
  • Therion - Con Orquesta
  • Urne - Setting Fire To The Sky
  • 6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.