Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aesop Dekker (Agalloch) - 56
  • Albert Collins† - 94
  • Brian Greenway (April Wine) - 75
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 78
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 74
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 54
  • Ethan Brosh (Fifth Angel) - 47
  • Ivan Sekyra (Drakar)† - 74
  • Jane Dornacker (The Tubes)† - 79
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 58
  • Kevin Storm (Heidevolk) - 46
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 79
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 79
  • Mathias van Echelpoel (Chikatilo) - 34
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 50
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Richard Oakes (Suede) - 50
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 84
  • Timo Claas (Lay Down Rotten) - 47
  • Wayne Fabra (Necrophagia) - 60
Review

Ceremony - Still Nothing Moves You
Jaar van release: 2008
Label: Bridge Nine Records
Ceremony - Still Nothing Moves You
Spelen met vuurwerk is oh zo gevaarlijk. Iedereen weet dit en toch zijn er jaarlijks weer diverse slachtoffers te betreuren als gevolg van dit buskruit. Wat maakt het dan zo aantrekkelijk om toch het risico te nemen om je vingers, armen, benen, ogen of zelfs je leven te verliezen. Misschien is het wel het nobele streven om de oerknal, de knal aller knallen, te benaderen.

Zo is het wellicht ook met de band Ceremony, die mij zo aan het einde van het jaar enorm weet te verrassen met hun nieuwe album Still Nothing Moves You. Ceremony doet namelijk een poging om de meest gevaarlijke, smerige, intense, donkere en eigenwijze muziek te maken die je je maar kunt voorstellen. Niemand wordt gespaard, lijf en longen maken overuren en de ogen zijn bloeddoorlopen rood. Het maken en beluisteren van deze muziek is dus niet zondermeer van risico’s ontheven.

Ceremony is een wervelwind van hokjes zoals grindcore, crustcore, hardcore, punk, mathcore en wie weet nog wel veel meer van die hokjes. Identieke bands ken ik zo niet maar Ceremony heeft raakvlakken met een Black Flag, een Snapcase, een Repulsion en een Integrity. Mijn vrouw noemt het abnormaal hysterisch gekrijs omdat zij niet beter weet, maar ik ben compleet verslaafd aan dit kwaliteitsproduct. De zanger is volkomen de weg kwijt, de gitaren zijn heerlijk rauw en de drummer is vergeten zijn pilletje tegen ADHD-verschijnselen in te nemen, wat een energie. Ceremony is als het ware een sneltrein die in een zeer rap tempo zijn afstand aan het afleggen is. De titel van het album is overigens pure onzin, want je kunt gewoon niet stil blijven zitten bij de muziek van Ceremony.

De band komt uit Berkeley, Bay Area U.S.A. en Still Nothing Moves You is het tweede volledige album. De band is in 2005 opgericht en heeft vorig jaar haar overstap gemaakt naar “het” hardcore-punk label Bridge Nine Records, alhoewel je eerder zou denken dat ze bij een label zoals Earache onder contract staan. Veel achtergrondinfo over de band is er niet te vinden gewoonweg omdat de band daar niet zoveel behoefte aan heeft.

Het album bevat zestien nummers met een speelduur van ongeveer twintig minuten. Verwacht dus geen technische hoogstandjes of ingewikkelde gitaarsolo’s, want daar is op Still Nothing Moves You gewoonweg geen tijd voor. Het album start met het intro Dead Moon California, dit nummer is een slowstarter die via een bombastische wals uiteindelijk overgaat in het geweldig scherpe midtempo hardcorenummer The Difference Between Looking And Seeing. Het volgende nummer Eraser Making Its Way Its Only Job bevat grindcore invloeden en is dus een doldwaze rammelaar en zeer kort. Het nummer Twenty Four Hour Fever Watch is ook kort en zeer krachtig en doet me denken aan die oude korte punknummers waar D.R.I. een patent op heeft. Ik kan zo nog wel even doorgaan, want het hele album is één kwalitatief hoogtepunt.

Kortom, Ceremony maakt hardcore-punk zoals het uiteindelijk bedoeld is, ongenuanceerd en zeer spannend. Verplichte kost voor de hardcore-punk liefhebber, maar ook liefhebbers van extremere genres kunnen er hun voordeel mee doen.

Tracklist:
1. Dead Moon California (Midnight In Solitude)
2. The Difference Between Looking And Seeing
3. Eraser Making Its Way Its Only Job
4. He - God - Has Favored Our Undertakings
5. A Blight On Mental Health
6. Plutocratic Swine Rake
7. Vagrant (instrumental)
8. Twenty Four Hour Fever Watch
9. Entropy: No Meaning Is Also An Answer
10. Carrying Flowers
11. In Facile
12. Overcast (instrumental)
13. Birth. Conspire. Be. Upset
14. Uneven Pavement
15. Fading Sounds Of Your Life
16. Learn/Without

Score: 91 / 100

Reviewer: Ard
Toegevoegd: 30 december 2008

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.