Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
  • 17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
Kalender
Vandaag jarig:
  • Darryl DeLoach (Iron Butterfly)† - 79
  • Dennis Reksten (Elektrisk Regn) - 77
  • Dickie Peterson (Blue Cheer)† - 80
  • Federico Grassi (Tystnaden) - 45
  • Gábor Ori (Casketgarden) - 48
  • Gus G (Firewind) - 46
  • Jaani Kähkönen (Entwine) - 51
  • Larry LaLonde (Primus) - 58
  • Mark Sawickis (Impetigo)† - 59
  • Neil Peart (Rush)† - 74
  • Nino Ruiz (Dreamaker) - 49
  • Paul Yoannidis (Crimsonfire) - 55
  • Rami Haikal (Bilocate) - 43
  • Shepard Sherbell (fotograaf)† - 82
  • Stephen van Haestregt (Within Temptation) - 54

Vandaag overleden:
  • Bryn Merrick (The Damned) - 2015
Review

Leviathan - A Silhouette In Splinters
Jaar van release: 2008
Label: Moribund Records
Leviathan - A Silhouette In Splinters
Daar waar Wrest – de solistische en desolate geest achter het geweldige Leviathan – normaliter zijn inktzwarte zielenroerselen in een diep, zompig moeras aan psychedelisch black metal-geweld op zijn luisteraars loslaat, neemt A Silhouette In Splinters een bijzondere plaats in het omvangrijke oeuvre van de man in. Dit album (dat eerder al op vinyl verschenen is) laat namelijk een heel andere kant van Leviathan horen (hoewel glimpen van die kant al doorschemerden in met name Tentacles Of Whorror). Op A Silhouette In Splinters vinden we geen overweldigende, dissonante gitaarriffs die door merg en been gaan, en ook geen ijzige, huiveringwekkende zang terug: het is namelijk een puur ambient-album.

Nu is ambient een genre dat vaak gemengde reacties weet op te roepen, zeker bij metalfans. Ambient valt of staat bij de atmosfeer die wordt gecreëerd: het is hét onderscheid tussen een saai, slaapverwekkend flopalbum of een intrigerend en hypnotiserend topalbum. Ingewijden herinneren zich wellicht een soortgelijk project als dit, van één van die andere zeldzame (onbegrepen) individuen: Sin Nanna van Striborg. Onder de noemer Veil Of Darkness bracht hij twee bloedstollende black ambient-platen uit.

Dat moet Leviathan dan toch ook kunnen neerzetten, zou men denken. Toch lijkt A Silhouette In Splinters een beetje traag op gang te komen en om eerlijk te zijn missen de eerste twee nummers ook de diepte en gelaagdheid die ik van Leviathan wel had verwacht. Pas bij het derde nummer, Particular Dis-ease, word ik als luisteraar echt meegetrokken in de donkere nachtmerriewereld van Wrest. De eindeloos in- en uitfadende gitaren en de diep brommende bastonen die het geluid van een opgejaagde hartklopping lijken te symboliseren, kruipen eindelijk onder je huid, zoals dark ambient bedoeld is.

Het hierop volgende The Shimmering Horn Of Woe begint kalm, maar doordat in de loop van het nummer steeds meer details en bevreemdende geluiden worden toegevoegd, ontpopt dit nummer zich tot een mooie symbiose tussen kalm en dreigend, tussen sereen en verstorend. Als luisteraar heb je het gevoel je in een vacuüm te bevinden, dat echter voortdurend doorbroken dreigt te worden door invloeden van buitenaf die je niet goed kan thuis brengen. Een prachtig nummer!

Al met al is dit een redelijk wisselvallig album geworden. Doordat de eerste twee nummers diepgang missen, heb je als luisteraar het idee nooit volledig ondergedompeld te worden in de wereld waar Wrest je heen wil leiden. De twee eerder genoemde nummers Particular Dis-ease en The Shimmering Horn Of Woe spelen dat echter wél klaar. Al met al is dit dus zeker geen slechte release in het dark ambient-genre, maar blijf ik toch nog met een ietwat onbevredigd gevoel achter. Toch raad ik fans van Leviathan zeker aan om het album eens een kans te geven. Neem er dan echter ook de tijd voor en trek je terug met een goede hoofdtelefoon.

Tracklist:
1. Traveling Over The Ocean's Skull
2. It Comes In Whispers part II
3. Particular Dis-ease
4. Shimmering With Horn Of Woe
5. A Silhouette In Splinters
6. Blood Red And True part II (A Spell To Vanquish Sea Serpents]

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 september 2008

Zoeken
    10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.