Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Hamilton (The Boomtown Rats) - 73
  • Ari Nissilä (Catamenia) - 54
  • Daniel Cardoso (Anathema) - 45
  • Douglas J. Sylvia (Fear Of God) - 61
  • Enrico Canu (Heimdall) - 40
  • Erick Avila (Six Magics) - 47
  • John Evan (Jethro Tull) - 78
  • Nathanaël "Nath" (Anachronia) - 42
  • Ol Drake (Evile) - 42
  • Peter Mensch (manager) - 73

Vandaag overleden:
  • Caleb Scofield (Cave In) - 2018
  • Louie Kouvaris (Riot) - 2020
Review

Andre Matos - Time To Be Free
Jaar van release: 2008
Label: SPV / Steamhammer Records
Andre Matos - Time To Be Free
Time To Be Free is het eerste solo-album van Andre Matos sinds zijn vorige band Shaaman. Eind 2006 verliet iedereen deze Braziliaanse band vol met ex-leden van Angra. Maar inmiddels bestaat die band alweer met alleen nog maar Ricardo Confessori op drums. De rest van de band (gitarist Hugo Mariutti en bassist Louis Mariutti) heeft zich achter Andre geschaard en zullen hem de komende tijd vergezellen om zijn solo-carrière van de grond te krijgen. Waarom niet weer een band? Ach, het zal wel zijn omdat Andre Matos inmiddels wel een bekende naam is in het power metal-genre. En om na Angra en Shaaman nu wéér van begin af aan met een nieuwe band te komen, da's wel erg veel moeite natuurlijk.

Met een titel als Time To Be Free is het niet moeilijk te raden dat Andre Matos het maar moeilijk had in zijn eerdere bandsituaties. Nu kan hij eindelijk doen wat hij zelf wil en kan eindelijk zijn Angra-verleden achter zich laten. Tenminste, dat zou je denken. Dit is echter een cd geworden die terug gaat naar de begindagen van Angra, ten tijde van de cd's Angels Cry en Holy Land. Het lijkt haast wel een open sollicitatie naar zijn oude band, net zoals Bruce Dickinson's Accident Of Birth toentertijd een open sollicitatie naar Iron Maiden bleek te zijn. Sommige nummers op het album zoals Letting Go en Endeavour lijken erg veel op de Angra-klassieker Carry On. Veel power metal-geweld dus, overwegend snel en opgesierd met erg veel bombast van de diverse orkestrale passages.

Het is apart om te horen dat er alles aan gedaan wordt om de plaat zo spannend mogelijk te maken, maar dat de cd dat uiteindelijk niet geworden is. Ik bedoel, aan variatie, tempo-wisselingen en details is absoluut geen gebrek. De eerste luisterbeurten ben je dan ook diep onder de indruk. Maar al snel, als je de nummers gaat ontleden, valt op dat er weinig tot niks nieuws voorbij komt. Rio en How Long zijn in principe erg lekkere meezingers en mogen zeker gehoord worden. En de langere nummers New Moonlight en de titeltrack kunnen er ook best mee door.

Toch, na een stuk of vijf luisterbeurten had ik eigenlijk wel weer genoeg gehoord. Andre is een prima zanger, maar als solo-artiest nog iets te beperkt. Het meeste materiaal komt van hem af en ik vind niet dat hij een echt denderende songwriter is. Misschien kan hij beter een stel echt goede nummers lenen van andere mensen en het daarmee proberen. Maar ok, mocht je af en toe je geld willen uitgeven aan een bombastische power metal-cd, dan kan je Time To Be Free best eens uitproberen.

Tracklist:
1. Menuett
2. Letting Go
3. Rio
4. Remember Why
5. How Long (Unleashed Away)
6. Looking Back
7. Face The End
8. Time To Be Free
9. Rescue
10. New Moonlight
11. Endeavour

Score: 74 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 28 februari 2008

Meer Andre Matos:

Andre Matos - Time To Be Free
Reactie van wouter op 13-04-2008 om 12:53u
Score: 80 / 100

Ik vind dit een zeer goede cd, alleen heb ik hem enkele keren moeten beluisteren voordat ik echt mee was. Maar nu is het voor mij genieten.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.