Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Space Eater - Merciful Angel
Jaar van release: 2007
Label: I Hate Records
Space Eater - Merciful Angel
Heerlijk, al die jonge bands die weer eens op frisse wijze met een ouderwets genre aan de haal gaan als thrash metal. Space Eater is weer zo'n band en wellicht is de herkomst nog het meest opmerkelijke. De band komt namelijk uit Servië en heeft hoorbaar allerlei oorlogstrauma's in de muziek verwerkt. Zowel boosheid als spontaniteit spatten van de muziek af en met een gezonde dosis melodie trekt men ten strijde.

Met grote voorbeelden als Vio-Lence en Overkill in het achterhoofd heeft men tien heerlijke thrash nummers opgenomen. Bij deze band hoef ik aan originaliteit niet te beginnen, want origineel klinkt het niet. Het enige puntje is misschien dat de zanger eens geen schreeuwlelijk is, maar een gast die best behoorlijk kan zingen. Kleine kanttekening is dan wel dat deze meneer Bosko wel hoorbaar de fout in gaat in het tenenkrommende refrein van Deceitful Eyes, maar verder volbrengt hij z'n taak toch heel aardig. Als liefhebber van een band als Living Death kan ik zijn manische lachjes later op de plaat ook zeker waarderen.

De band trapt na het intro af met twee heerlijke ouderwetse thrash composities. Het flitsende Bombs Away klinkt niet al te ingewikkeld, maar het luistert verrekt lekker weg. Er komen lekkere riffs voorbij en de mooie solo's zijn prima uitgewerkt. Ook Overkill mag er zijn en zoals de titel al wel enigszins aangeeft, wordt hier een groot voorbeeld vereerd. Niets mis mee, het nummer is er niet minder om en het refrein nodigt na één luisterbeurt al uit tot meebrullen.

Luisteren we verder, dan komen we nog een aantal van dit soort ouderwets lekkere nummers tegen. De goede productie laat een melodieuze track als Afterlife voortreffelijk klinken en het gegapte doch heerlijke openingsriffje van Death from Below leidt uitstekend in tot nog zo'n gedreven song.

Samen met Evile, Hyades en Municipal Waste is dit toch ook wel één van de betere nieuwere bands in het genre. De band staat op sommige punten nog in de beginfase (bepaalde refreinen zijn nogal standaard en repetitief), maar dit debuut mogen we gerust als geslaagd beschouwen. Naar inventieve zaken hoef je verder niet te zoeken, maar goed geproduceerde thrash met oor voor melodie en razernij is hier zeker wel te vinden. Het duistere artwork zorgt daarbij ook nog eens voor de nodige bonuspunten.

Tracklist
1. MCMXCIX
2. Bombs Away
3. Overkill
4. Deceitful Eyes
5. The One
6. Afterlife
7. Death From Below
8. Operaphobia
9. Merciful Angel
10. Space Eater

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 29 november 2007

Space Eater - Merciful Angel
Reactie van Bastiaan op 04-06-2009 om 11:48u

En toen was het sprookje uit... R.I.P. Radišić

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.