Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Siyahkal en Grotto
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
    18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber Webber (Black Mountain) - 46
  • Ashley Shadow (The Organ) - 46
  • Dirge Rep (Enslaved) - 50
  • Dizzy Reed (Guns N' Roses) - 63
  • Domenik Papaemmanouil (Agrypnie) - 43
  • Glen Benton (Deicide) - 59
  • Ken Andrews (Failure) - 59
  • Marc Canlers (Monolithe) - 49
  • Pablo J. Tammen (Human Fortress) - 47
  • Paul McCartney (The Beatles) - 84
  • Pavel Slíva (Salamandra) - 53
  • Roger "Infernus" Tiegs (Gorgoroth) - 54
  • Tamás Schrottner (Ektomorf) - 48
  • Vadim Pruzhanov (Dragonforce) - 44

Vandaag overleden:
  • Gerry Bron (producent) - 2012
Review

Space Eater - Merciful Angel
Jaar van release: 2007
Label: I Hate Records
Space Eater - Merciful Angel
Heerlijk, al die jonge bands die weer eens op frisse wijze met een ouderwets genre aan de haal gaan als thrash metal. Space Eater is weer zo'n band en wellicht is de herkomst nog het meest opmerkelijke. De band komt namelijk uit Servië en heeft hoorbaar allerlei oorlogstrauma's in de muziek verwerkt. Zowel boosheid als spontaniteit spatten van de muziek af en met een gezonde dosis melodie trekt men ten strijde.

Met grote voorbeelden als Vio-Lence en Overkill in het achterhoofd heeft men tien heerlijke thrash nummers opgenomen. Bij deze band hoef ik aan originaliteit niet te beginnen, want origineel klinkt het niet. Het enige puntje is misschien dat de zanger eens geen schreeuwlelijk is, maar een gast die best behoorlijk kan zingen. Kleine kanttekening is dan wel dat deze meneer Bosko wel hoorbaar de fout in gaat in het tenenkrommende refrein van Deceitful Eyes, maar verder volbrengt hij z'n taak toch heel aardig. Als liefhebber van een band als Living Death kan ik zijn manische lachjes later op de plaat ook zeker waarderen.

De band trapt na het intro af met twee heerlijke ouderwetse thrash composities. Het flitsende Bombs Away klinkt niet al te ingewikkeld, maar het luistert verrekt lekker weg. Er komen lekkere riffs voorbij en de mooie solo's zijn prima uitgewerkt. Ook Overkill mag er zijn en zoals de titel al wel enigszins aangeeft, wordt hier een groot voorbeeld vereerd. Niets mis mee, het nummer is er niet minder om en het refrein nodigt na één luisterbeurt al uit tot meebrullen.

Luisteren we verder, dan komen we nog een aantal van dit soort ouderwets lekkere nummers tegen. De goede productie laat een melodieuze track als Afterlife voortreffelijk klinken en het gegapte doch heerlijke openingsriffje van Death from Below leidt uitstekend in tot nog zo'n gedreven song.

Samen met Evile, Hyades en Municipal Waste is dit toch ook wel één van de betere nieuwere bands in het genre. De band staat op sommige punten nog in de beginfase (bepaalde refreinen zijn nogal standaard en repetitief), maar dit debuut mogen we gerust als geslaagd beschouwen. Naar inventieve zaken hoef je verder niet te zoeken, maar goed geproduceerde thrash met oor voor melodie en razernij is hier zeker wel te vinden. Het duistere artwork zorgt daarbij ook nog eens voor de nodige bonuspunten.

Tracklist
1. MCMXCIX
2. Bombs Away
3. Overkill
4. Deceitful Eyes
5. The One
6. Afterlife
7. Death From Below
8. Operaphobia
9. Merciful Angel
10. Space Eater

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 29 november 2007

Space Eater - Merciful Angel
Reactie van Bastiaan op 04-06-2009 om 11:48u

En toen was het sprookje uit... R.I.P. Radišić

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.