Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 10-11-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Wilson (Yngwie Malmsteen) - 29
  • Dave Simeone (Eldritch) - 50
  • David Lee Roth (Van Halen) - 71
  • Dean Roland (Collective Soul) - 53
  • Duncan Wilkins (Anaal Nathrakh) - 45
  • Eric Martin (Mr. Big) - 65
  • Ihsahn (Emperor) - 50
  • Jack Simmons (Slaughter To Prevail) - 31
  • Jesse "Lord Abagor" Peetoom (Saille) - 36
  • John Dyer Baizley (Baroness) - 48
  • Julia Sweeney (acteur) - 66
  • Julio G. Valladares (Dark Embrace) - 45
  • Kirsty MacColl† - 66
  • Laura Christine (Dark Angel) - 53
  • Lee Douglas (Anathema) - 50
  • Lzzy Hale (Halestorm) - 42
  • Matias Larrede (Thirdmoon) - 52
  • Michaël Konovaloff (Hell City)† - 46
  • Midge Ure (Ultravox) - 72
  • Mike Malinin (Goo Goo Dolls) - 58
  • Mylène Genoux (Midwinter) - 39
  • Paul A.T. Kinson (Skyclad) - 53
  • Rhys Fulber (Front Line Assembly) - 55
  • Scott Hoffman (38 Special) - 64
  • Simon Townshend (The Who) - 65
  • Skeeter (Slumpark Correctional) - 42
  • Timo Häkkinen (Wintersun) - 42
  • Toshi (X Japan) - 60

Vandaag overleden:
  • Jan Kuehnemund (Vixen) - 2013
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar) - 2005
Review

Saxon - Unleash The Beast (re-release)
Jaar van release: 2007
Label: SPV / Steamhammer Records

Saxon - Unleash The Beast (re-release)

Tegelijkertijd met het uitkomen van de nieuwe Saxon dvd To Hell And Back Again, verschijnt ook het album Unleash The Beast (1997) in een nieuw jasje met wat bonustracks. Unleash The Beast is niet het album dat mensen zullen noemen wanneer je ze vraagt om een recente Saxon-plaat. Dat zal ongetwijfeld wel iets te maken hebben met de slechte verkrijgbaarheid, want met de muziek zelf heeft het niets te maken.

Unleash The Beast is het meest donkere album van Saxon in hun hele oeuvre. Het is tevens het eerste album met Doug Scarrat op gitaar na het vertrek van medeoprichter Graham Oliver in 1995 en tevens het laatste album voor de negen jaren daarop met Nigel Glockler op drums. Roerige jaren dus voor Saxon, en misschien dat dat de reden is geweest voor de wat duistere klanken op dit schijfje. Daarnaast had Saxon qua populariteit net zoals veel andere traditionelere metalbands een klein dipje.

De nummers van dit album zijn, ondanks dat ze toen en nu onderbelicht zijn, vrij goed en doen eigenlijk weinig onder voor het latere werk van Saxon. Veel van wat we op Unleash The Beast aantreffen valt te scharen onder muziek in een tussenperiode waarin Saxon zocht naar een geluid dat tussen rock ‘n’ roll en metal in ligt, zoals goed te horen is op de titelsong en Terminal Velocity. Cut Out The Disease is een van de donkerste nummers van Saxon ooit en komt erg bedreigend over, datzelfde geldt voor Circle of Light. The Thin Red Line, Ministry of Fools en Bloodletter zijn leuke nummers zoals we die al meer van Saxon gehoord hebben. Over het algemeen dus weinig bijzonders, maar wel sterk. Wat nog meer opvalt buiten het zware geluid, zijn de vele hogen schreeuwen van Biff Byfford tijdens de nummers, die het geheel een wat wilder karakter moeten geven. De bonustracks zijn aardig, maar iedereen zal ze nu ongetwijfeld wel kennen, en wie zit er nu echt te wachten op nog een versie van Crusader op cd?

Wanneer je nog een tientje over hebt na al die maanden met goede releases, zou je kunnen denken aan dit album van Saxon, dat zeker niet zal misstaan in je collectie.

Tracklist:
1. Gothic Dreams
2. Unleash The Beast
3. Terminal Velocity
4. Circle of Light
5. The Thin Red Line
6. Ministry of Fools
7. The Preacher
8. Bloodletter
9. Cut out The Disease
10. Absent Friends
11. All Hell Breaking Loose
12. Crusader (live)
13. Solid Ball of Rock (live)

Score: 75 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 16 november 2007

Meer Saxon:

Saxon - Unleash The Beast (re-release)
Reactie van Darker op 16-11-2007 om 18:23u
Score: 90 / 100

Dit is een mega-plaat!!!

Saxon - Unleash The Beast (re-release)
Reactie van Rinus op 16-11-2007 om 19:03u
Score: 75 / 100

Aardige plaat!
Echter wie zit er nu op een re release te wachten?
Komen bij mij altijd een beetje als zakkenvullerij over.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.