Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrzej Selwon (Naumachia) - 43
  • Bill Whelan (componist) - 76
  • Dalbello - 67
  • Daniel Erlandsson (Arch Enemy) - 50
  • Dennis Leeflang (Sun Caged) - 47
  • Eyal Levi (Dååth) - 47
  • Kenny Hickey (Type O Negative) - 60
  • Morrissey (The Smiths) - 67
  • Morteüs (Destinity) - 45
  • Natasha Shneider (Queens Of The Stone Age)† - 70
  • Petri Eskelinen (Rapture) - 48
  • Richard Wagner (componist)† - 213
  • Zephiros (Destinity) - 45

Vandaag overleden:
  • Kirk Arrington (Metal Church) - 2023
Review

Eyefear - A World Full Of Grey
Jaar van release: 2007
Label: Dockyard 1
Eyefear - A World Full Of Grey
De derde cd van Eyefear is in aantocht en dus zal het een spannende tijd worden voor deze Australiërs. Ik kende de band zelf nog niet, dus A World Full Of Grey is mijn eerste kennismaking. Toch kende ik ze al wel van naam en dan met name omdat zanger Danny Cecati een neef is van de zanger van Black Majesty. De Australische metalscene is blijkbaar nog altijd een kleine wereld. Onze beste Danny heeft ook nog eens gezongen voor de heavy metal-band Pegasus. Eyefear zit in een iets ander straatje dan eerder genoemde bands. Want bij deze band moet je zijn als je houdt van progressieve en melodieuze power metal.

Op A World Full of Greay wordt veel aandacht besteed aan de sfeer. De keyboardlagen zijn flink aangedikt en gaan vaak samen met de gitaarriffs. Zanger Danny maakt van de gelegenheid gebruik om eens spuerdramatisch te gaan zingen. Hij levert daarmee een meer dan prima prestatie. Hoogtepunten zijn het spannend opgebouwde The Eyes Tell No Lies en het opzwepende Whispers Of The Soul. Het titelnummer is het meest pakkende geworden, ook al klokt die toch nog tot 5 minuten en 15 seconden.

Toch is gekozen voor opener Searching For Forgiveness om mee te gaan scoren op de radio. Daarvan staat een onnodige ge-edite versie op de cd. Het meest trage en deprimerende nummer van de cd levert daarmee zwaar aan kwaliteit in. Als je het einde van A World Full Of Grey laat voor wat het is, dan heb je er een uitstekende progressieve metal-cd erbij.

Tracklist:
1. Searching For Forgiveness
2. A World Full Of Grey
3. Changes
4. Lost Within
5. Moments
6. The Eyes Tell No Lies
7. Whispers Of The Soul
8. Haunted Memories
9. Breathe Again
10. Searching For Forgiveness (radio edit) 4:45

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 31 augustus 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.