Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van Accept?

Accept [1979]
I’m A Rebel [1980]
Breaker [1981]
Restless And Wild [1982]
Balls To The Wall [1983]
Metal Heart [1985]
Russian Roulette [1986]
Eat The Heat [1989]
Objection Overruled [1993]
Death Row [1994]
Predator [1996]
Blood Of The Nations [2010]
Stalingrad [2012]
Blind Rage [2014]
The Rise Of Chaos [2017]
Too Mean To Die [2021]
Humanoid [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 juli:
  • Anette Olzon
  • Wacken Open Air
  • Wolvennest en Aeturna
  • 1 augustus:
  • Anette Olzon
  • Savatage
  • Wacken Open Air
  • 2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
Geen concerten bekend voor 31-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Krull (Atrocity) - 56
  • Alissa White-Gluz (Arch Enemy) - 41
  • Bill Berry (R.E.M.) - 68
  • John 5 (Rob Zombie) - 56
  • Laura Guldemond (Burning Witches) - 38
  • Matthew "M. Shadows" Sanders (Avenged Sevenfold) - 45

Vandaag overleden:
  • Guido de Jongh (Devious) - 2023
Review

Hypnos 69 - The Eclectic Measure
Jaar van release: 2006
Label: ElecktroHasch
Hypnos 69 - The Eclectic Measure
Een verhaal van zelfconfrontatie, de demoon Abraxas die in elk van ons schuilt, het onderbewuste, de psychologie van Carl Jung en de geschriften van Basilides van Alexandrië. Dat zijn de ingrediënten van het nieuwe Hypnos 69 album. Dus laten we vooral blij zijn dat er nog rockbands zijn die het eens niet over zuipen, vrouwen en andere snoeverij willen hebben.

Deze Belgen maakten met uitstekende albums Timeline Traveller en het hersenuiteenspattende Promise Of A New Moon al veel indruk. Maar The Eclectic Measure is zowaar nog een fijnere trip met een Ayreon-achtige feeling. Progrock, jazzrock en een ruime brok psychedelica verwijzen naar de eerste progrockgolf toen zelfs vrome priesters stiekem aan de LSD zaten. En dat is een heel fijn geluid.

Naast het basis rockgeluid bestaande uit zang, bas, drum en gitaar, wordt ook het meer experimentele instrumentarium aangeboord. Een saxofoon, een theremin, een Moog Taurus, een mellotron, een klarinet, een timpanis, een glockenspiel en een batterij Korg’s maken het geheel nog een stuk artistieker.

Toch vrees ik dat ik met slecht nieuws moet afsluiten want dit Belgisch kwartet heeft zichzelf een maand na de opnames opgeheven. Maar The Eclectic Measure is dan wel een heel mooie zwanenzang geworden.

Tracklist:
1. I And You And Me (I)
2. The Eclectic Measure
3. Forgotten Souls
4. My Ambiguity Of Reality
5. The Antagonist
6. Halfway To The Stars
7. I And You And Me (II)
8. Ominous (But Fooled Before)
9. The Point Of No Return
10. Deus Ex Machina

Score: 86 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 30 januari 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.