Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Soulfly - 3
Jaar van release: 2002
Label: Roadrunner Records
Soulfly - 3
Sepultura is na de split met Max bergafwaarts gegaan, terwijl Max' band Soulfly juist aan populariteit wint. Inmiddels is het derde wapenfeit nu verkrijgbaar. Het draagt de toepasselijke titel '3'.

Na met 'Primitive' de experimentele kant op te zijn gegaan ligt dit album meer in de lijn van het debuut, stevige songs met Braziliaanse invloeden. Maar dan wel harder, intenser en vooral beter! De stem van Max klinkt zoals vanouds: hard, agressief en intens. Dat zit dus wel goed. Vooral de eerste helft van het album stoot de band door met harde nummers die goed in elkaar zitten, met af en toe een bescheiden gitaarsolo. Net zoals vanouds staan de nummers in het teken van spiritualiteit, Brazilië, D-low en de maatschappij die verkeerd in elkaar zit.

De experimenten en gastoptredens die 'Primitive' kenmerkte, zijn grotendeels achterwege gelaten wat het album ten goede komt. Cristian Machado, bekend van Ill Nino, zingt mee op 'One' en Asha Rabouin zorgt voor de rustige momenten in 'Tree Of Pain'.

Een minuut rust krijg je met de track '9-11-01', wat een herdenking is aan de slachtoffers van de terroristische aanslagen in New York. Een aardig idee, maar om nou elke keer die minuut stilte te horen is iets teveel van het goede.

'3' is tot nu toe het beste album van Soulfly, en heeft op mij dezelfde indruk gemaakt als 'Roots' dat destijds deed. Liefhebbers van dat album zullen ook met '3' overweg kunnen. Dit is echt goed. De beste tracks zijn ongetwijfeld 'Seek 'n' Strike' en 'LOTM', maar de rest knalt ook als een idioot. Als Max en co. dit soort albums blijven maken ben ik tevreden.

Tracklist:
1. Downstroy
2. Seek 'n' Strike
3. Enterfaith
4. One
5. LOTM
6. Brasil
7. Tree Of Pain
8. One Nation
9. 9-11-01
10. Call To Arms
11. Four Elements
12. Soulfly III
13. Sangue De Bairro
14. Zumbi
15. I Will Refuse (bonus)
16. Under The Sun (bonus)
17. Eye For An Eye (live)
18. Pain (live)

Score: 95 / 100

Reviewer: PanDaemonAeon
Toegevoegd: 24 juni 2002

Meer Soulfly:

Soulfly - 3
Reactie van Een_Metalfan op 26-09-2002 om 14:53u
Score: 85 / 100

Soulfly - 3
Reactie van Een_Metalfan op 26-09-2002 om 14:54u
Score: 85 / 100

Ik vind het een Vette ALBUM maar het heeft net iets minder dan PRIMITIVE

Soulfly - 3
Reactie van Een_Metalfan op 31-01-2003 om 11:54u
Score: 40 / 100

geen fuck aan primitive rulez

Soulfly - 3
Reactie van Verwoesting666 op 30-06-2003 om 15:35u
Score: 90 / 100

idd het beste album van Soulfly tot nu toe. Normaal ben ik totaal niet van dat nu-metal achtige gedoe (valt Soulfly eigelijk onder nu-metal?), maar dit album heerscht wel! Vooral Brasil en Seek'n'Strike springen eruit. Goeie review.

Soulfly - 3
Reactie van wicked-lucy op 07-11-2003 om 15:56u
Score: 6 / 100

mm wat moet ik er over zeggen premitive was beter maar mm en als je te vaak naar deze cd luisterd kan je zelf alle nummers spenen..

Soulfly - 3
Reactie van MrAvoided op 20-12-2003 om 02:09u
Score: 3 / 100

De naam zegt het eigenlyk al; Een 3 voor dit zielige wanprodukt! Ik vind dat de formule van Roots nu wel weer uitgewerkt is. Waar is de brute thrash waarmee Max z'n loopbaan by Sepultura mee begon? Een rouwende old-school Sep-fan.

Soulfly - 3
Reactie van fixxxer op 17-03-2005 om 11:37u
Score: 20 / 100

ik vindt het hele album geen ene ruk aan......meer vannut zelfde.met nog meet gast bijdragen,en van die vage tribal instrumenten.daar is opzich nix mis mee,maar als ik jungle muziek wil horen ga ik wel naar een wereld winkel. en aar 3 albums vindt het jungle/tribal verhaal behoorlijk uitgemolken....... jammer maar helaas

Soulfly - 3
Reactie van Scorpion op 11-01-2006 om 00:30u
Score: 90 / 100

Soulfly - 3
Reactie van satyr op 20-11-2006 om 11:28u
Score: 40 / 100

lotm is een leefbare song idd maar voor de rest is hier weer geen bal aan!!!!!!!!!!!!!!enja soulfly is nu metal dat hoor je we duidelyk in de meeste van hun songs, en het is gdaan met max al die zever over roots van sepultura roots is nog niet eens half zo goed als hun oudere werken zoals wat velen hun beste vinde 'benaith the remains' maar geef my maar chizophrenia dat is pas sepultura op hun best

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.