Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Winterdemons - The Darkest Storm
Jaar van release: 2006
Label: Behemoth Productions
Winterdemons - The Darkest Storm
Uit Griekenland komt Winterdemons en het debuut heet The Darkest Storm.
Over dit soort albums kan ik kort zijn: ze interesseren me niet, want ze zijn al eens eerder gemaakt, maar dan beter. Het is echt niet leuk om te luisteren naar een band die zijn uiterste best doet om met regelmaat zo Immortal-achtig mogelijk te klinken. Wat geeft een band als Winterdemons nou eigenlijk bestaansrecht? Het is allemaal nadoenerij en jatwerk van de bovenste plank. Tien, twaalf jaar geleden werden we maandelijks getrakteerd op stortvloeden van riffs zoals die je aantreft op The Darkest Storm, maar dan tien, twaalf keer beter en krachtiger, en met name: inventiever.

Ik kan mij goed voorstellen dat black metalbands zich graag laten inspireren door de halfgoden van toen, maar je laten inspireren is iets anders dan iets klakkeloos nadoen, dan “willen klinken als”. Kennelijk ontbreekt het een band als Winterdemons aan een mate van creativiteit die maakt dat een artiest de dingen naar zijn eigen hand kan zetten.
Gelukkig wordt er niet al te slecht gemusiceerd, de black metal klinkt technisch zoals dit soort black nou eenmaal klinkt: niet hoogdravend, niet al te ingewikkeld, met oog voor de totale atmosfeer in elkaar gedraaid. Saai is het allemaal ook niet, afwisseling zat. Daar ligt het allemaal niet aan.
Het is gewoon het ontbreken van een eigen inbreng, een eigen smoel, een eigen identiteit, wat maakt dat releases van bands als Winterdemons binnen de kortste keren in de vergetelheid geraken, doordat ze tijdens de eerste (en laatste) luisterronden al door hun illustere bronnen van inspiratie, op alle fronten worden voorbijgestreefd.

Dus: The Darkest Storm is een totaal overbodig uitbrengsel dat enigszins gered wordt doordat Winterdemons redelijk in staat blijkt om wat muziek te maken, maar wanneer dit soort bands optreedt, staan jij en ik bier te halen en shirtjes en cd’s te bekijken.

Tracklist:
1. The Darkest Storm
2. Eternal Sorrow
3. Cold Heart
4. Eternal Cold Will Blow
5. Night Of Doom
6. Kill The Whores Of Satan
7. Shadows In The Mist
8. Immortal

Score: 50 / 100

Reviewer: Tjitze
Toegevoegd: 21 december 2006

Meer Winterdemons:

Winterdemons - The Darkest Storm
Reactie van Umbra Aeterna op 30-12-2006 om 15:35u
Score: 88 / 100

Ik ben het gedeeltelijk met de bovenstaande review eens. Het enige verschil is dat ik vind dat het allemaal lekker klinkt :).

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.