Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Kylesa - Time Will Fuse It's Worth
Jaar van release: 2006
Label: Prostethic Records
Kylesa - Time Will Fuse It's Worth
Dat steden als bijvoorbeeld New York, Los Angeles, en New Orleans en een staat als Florida erg veel talent hebben voortgebracht is wel algemeen bekend. Dat er echter in Georgia ook een erg levendige scène is is dan weer wat minder bekend. Uiteraard is er Mastodon, het bekendste product uit die staat, maar in het kielzog daarvan zijn bands als Circle Takes The Square, FaceDownInShit, Meatjack, Poison The Well en ook Kylesa hard bezig om hun plek te veroveren op de metalen wereldkaart.

Kylesa is ontstaan uit de resten van Damad, een andere legende uit Georgia, en bracht eerder 2 albums en een stapel met split cd’s en 7” singles uit. Met hun vorige album To Walk A Middle Course wisten ze al wat meer bekendheid te vergaren, iets wat onder andere resulteerde in een Europese tour, met dit nieuwe album lijkt het mij een kwestie van tijd voordat ze die bekendheid alleen maar verder gaan uitbouwen.

In zekere zin zijn de heren, en dame, van Kylesa wel te vergelijken met Mastodon. Vooral op vocaal gebied zijn er enige overeenkomsten met de oerkreten die Troy Sanders van Mastodon uitbraakt. Al maakt Kylesa gebruik van 3 verschillende stemmen, iets wat de afwisseling zeker ten goede komt. Muzikaal gezien klinkt Kylesa echter een stuk onorthodoxer en meer underground, men heeft duidelijk een eigen draai gegeven aan hun mix van doom, crust, metal, sludge en hardcore en is eigenlijk niet in te delen in een van deze hokjes.

Door het gebruik van 2 drummers en 3 zangers klinkt de cd ontzettend heavy. Voeg daaraan toe dat Kylesa goed weet hoe ze een boeiende en pakkende song moeten schrijven (probeer maar eens stil te zitten bij de 2e en 3e track op dit album) en je hebt een steengoede plaat. Wel eentje van het groeiende soort, aangezien Time Will Fuse It's Worth niet direct al hun geheimen prijsgeeft. Het loont zich dan ook zeker om wat meer tijd in deze plaat te steken.

Kylesa is duidelijk een band die meer aandacht verdient dan dat het tot op heden gekregen heeft. Ik zie dan ook niet in waarom men in navolging van Mastodon geen groter publiek aan zou kunnen boren.

Tracklist:
1. Intro
2. What Becomes An End
3. Hollow Severer
4. Where The Horizon Unfolds
5. Between Silence and Sound
6. Intermission
7. Identity Defined
8. Ignoring Anger
9. The Warning
10. Outro

Score: 95 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 17 november 2006

Meer Kylesa:

Kylesa - Time Will Fuse It's Worth
Reactie van MetalJ op 17-11-2006 om 11:17u
Score: 90 / 100

Jep, vette plaat, Wat mij betreft veel interessanter dan de nieuwe Mastodon. Check ook Baroness uit Georgia, die gaan wat mij betreft nog veel groter worden!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.