Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brendt Allman (Shadow Gallery) - 56
  • Craig Setari (Sick Of It All) - 57
  • Dimitri Minakakis (The Dillinger Escape Plan) - 49
  • Doane Perry (Jethro Tull) - 72
  • Ian Mosley (Marillion) - 73
  • Jen Majura (Evanescence) - 43
  • Justin Foley (Killswitch Engage) - 50
  • Kiko Loureiro (Megadeth) - 54
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus)† - 45
  • Reinis Melbardis (Heaven Grey) - 35
  • Remy Dieteren (Callenish Circle) - 48

Vandaag overleden:
  • Nicko Andrieu (Killers) - 2001
Review

The Flower Kings - Unfold The Future
Jaar van release: 2002
Label: InsideOut Music
The Flower Kings - Unfold The Future
Omdat ik niet langer mijn liefde voor goede symfo en progressieve rock onder stoelen of banken wil steken, besloot ik dit bewuste bakbeest uit de rijke The Flower Kings discografie nog eens bij de kop te pakken. Deze uiterst productieve groep aan muzikale workaholics heeft me nog vrijwel nooit teleurgesteld.
En dames en heren, dat heeft ondergetekende weer de nodige uren luistergenot bezorgd, laat dat alvast duidelijk wezen.

Deze dubbelaar bevat onder andere één van de meest ambitieuze werkstukken van deze Zweedse band. Het album opent gelijk al met de fantastische kraker The Truth Will Set You Free dat na maar liefst 30 minuten pas uitklokt. Een nummer waarin eigenlijk alle geweldige ingrediënten van de band op sublieme wijze met elkaar versmelten. Moeilijk doordringbaar voor de oppervlakkige luisteraar, maar enorm boeiend voor de liefhebber. Het in 5 delen opgedeelde nummer kent een vast thema en weet ondanks de complexe structuren en vreemde jazzy zijsprongen toch het predikaat 'song' vast te houden en dat is haast uniek te noemen. Dit gezien het feit dat veel van dit soort bands vervallen in eindeloos geneuzel en totaal onsamenhangende thematiek. Dit meesterlijke nummer vormt eigenlijk al gelijk het allersterkste punt van het album.

Uiteraard hebben de bloemenkoningen nog veel meer in petto. Van de wazige trip Christianopel tot het weemoedige Vox Humana en vervolgens in de richting van een lekkere rocker als Genie In A Bottle (met de prachtige knauwende vocalen van Roine Stolt). De geniale afsluiter Devil's Playground mag daarbij absoluut niet vergeten worden.

Zijn er dan geen minpunten te besporen op de gehele dubbelaar? Ja, helaas zijn er enkele wat minder sterke songs aanwezig. Het muzikaal niet onaardige Fast Lane heeft bijvoorbeeld nogal zwakke zangpartijen en met het vreselijk zenuwachtige The Devil's Danceschool gaat men gewoon gruwelijk in de fout. Over de jazzy invloeden hoor je mij niet klagen, maar dit vervelende fusion achtige improvisatiewerk op de blaasinstrumenten is net iets teveel van het goede.

Afgezien van deze minpunten is vrijwel alles aan deze release van top kwaliteit. De hoes en het artwork zijn van ongekend hoog niveau en de heerlijke 70'ties aandoende productie werkt uiterst sfeerverhogend. Progressief is dit wellicht allang niet meer, maar deze rasmuzikanten weten in ieder geval wel het werk voort te zetten uit diezelfde jaren 70 en geven daar nog een eigentijdse draai aan ook.
Een album dat absoluut niet mag ontbreken in de collectie van elke zichzelf respecterende liefhebber van grootse symfonische prog rock. Kopen die Hap!

Tracklist
Disc 1
1. The Truth Will Set You Free
2, Monkey Business
3. Black And White
4. Christianopel
5. Silent Inferno
6. The Navigator
7. Vox Humana

Disc 2
1. Genie In A Bottle
2. Fast Lane
3. Grand Old World
4. Soul Vortex
5. Rollin' The Dice
6. The Devil's Danceschool
7. Man Overboard
8. Solitary Shell
9. Devil's Playground
* 10. Too Late For Tomatos

(* Bonustrack op digipack)

Score: 91 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 5 oktober 2006

The Flower Kings - Unfold The Future
Reactie van Erwyn op 31-01-2014 om 14:06u
Score: 93 / 100

Unfold the future is voor mij nog altijd een hoogtepunt in de Flower kIngs historie. Keer op keer weer genieten van de 2 epics "the truth will set you free"en "Devil's Playground") en niet te vergeten het prachtige nummer "Silent Inferno". Alleen die 3 nummers maken de aanschaf van dit album al meer dan waard.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.