Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Greg Christian (Testament) - 60
  • Jari Kainulainen (Stratovarius) - 56
  • Johan Hegg (Amon Amarth) - 53
  • Lauri Pikka (Total Devastation) - 43
  • Mark Kendall (Great White) - 69
  • Matt Bachand (Shadows Fall) - 49
  • Nick Ingman (dirigent) - 78
  • Otis Rush† - 92
  • Thomas Lejon (Andromeda) - 53
  • Travis Smith (Trivium) - 44

Vandaag overleden:
  • J.B. Lenoir - 1967
  • John Hinch (Judas Priest) - 2021
  • Will Mecum (Karma To Burn) - 2021
Concertreview

The Flower Kings
Op 13 oktober 2004 in 013, Tilburg
Tekst door Rik
Het is alweer enige jaren geleden dat de bloemenkoningen in Nederland op de planken hebben gestaan. Aangezien het optreden in de 013 het enige van de band in Nederland was, stroomde de 013 al vrij snel behoorlijk vol. Waar ik eerder dit jaar (bij Spock’s Beard) nog op mijn gemak vooraan kon staan, was het woensdag dringen geblazen. De band had geen voorprogramma nodig, dus konden de (overwegend al grijzende) liefhebbers zich opmaken voor enkele uren progressieve rock van het hoogste niveau.

Uiteraard stond dit optreden grotendeels in het teken van het onlangs verschenen album Adam & Eve (de tour heet dan ook niet voor niets de Adam & Eve 10th Anniversary Tour). Ongeveer de helft van dat album passeerde de revue vanavond. Na een wat vage intro (en bijna een half uur te laat, waardoor ik al bij de toegift weg moest) startte de band met het ruim achttien minuten durende Driver’s Seat. Gelukkig viel er op het geluid niet veel aan te merken, waardoor de muziek volledig tot haar recht kwam. Van het nieuwe album werden verder nog het korte Cosmic Circus, het titelnummer en het prachtige Love Supreme gespeeld. Opvallend vond ik het creepy A Vampire’s View, wat ik op cd het minste nummer van het nieuwe album vind, maar dat live verrassend goed tot zijn recht kwam.

Naast muziek was er ook ruimte voor video, aan de hand van twee videoschermen aan weerszijden van het podium. De sporadisch vertoonde beelden hierop vertoonden echter weinig samenhang en hadden wat mij betreft net zo goed weggelaten mogen worden. Dat is dan ook het enige puntje van kritiek dat ik kan bedenken op dit verder uitermate geoliede en overtuigende optreden. Na ruim anderhalf uur verdween de band van het podium, om de toegift in te zetten met het ruim een half uur durende meesterwerk The Truth Will Set You Free (van het dubbelalbum Unfold the Future). Jammer genoeg moest ik halverwege dat nummer de zaal verlaten, omdat ik liever vóór de staking van het O.V. thuis wilde zijn. Jammer, maar helaas. Een geslaagde avond dus, met een vrij oud en tevens enthousiast publiek.

Bospop

Reactie van Flame Child op 15-10-2004 om 07:38u


Was inderdaad super concert, 1 klein dingetje rik. Spock's beard is alweer ruim een jaar geleden. Flower kings hebben in de tussentijd nog wel in rijssen gestaan. Wel zonde dat je weg moest, je heb de uiterst gave vertolking van Deep Purple's Speed King gemist. Nu weer wachten tot de volgene keer

Reactie van Arawn op 15-10-2004 om 10:14u


Helemaal mee eens! Prima optreden en heb me dan ook geen seconde verveeld....;-) PS: Onze foto's zijn hier te bekijken: http://members.home.nl/dexter/Flowerkings/

Reactie van Draconian op 19-10-2004 om 15:01u


Is dat alweer meer dan een jaar geleden? Sjonge wat gaat de tijd snel... Jammer dat ik weg moest, maargoed, de rest was zoals gezegd inderdaad super :-)

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.