Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro "Algol" Comerio (Forgotten Tomb) - 47
  • Alex Skolnick (Testament) - 58
  • Brett Anderson (Suede) - 59
  • Chris Notaro (Crumbsuckers) - 62
  • Christoffer Bråthen (Flight) - 33
  • Dallas Green (Alexisonfire) - 46
  • Doug Spangenberg (regisseur) - 51
  • Falk Maria Schlegel (Powerwolf) - 51
  • Felipe Plaza Kutzbach (Deströyer 666) - 43
  • Halsey - 32
  • Henrik Ohlsson (Scar Symmetry) - 51
  • Ian Wallace (King Crimson)† - 80
  • Jack Blackburn (Inferi) - 39
  • Jerry Lee Lewis† - 91
  • Josh Farro (Paramore) - 39
  • Les Claypool (Primus) - 63
  • Marcus Sunesson (The Crown) - 49
  • Mark Farner (Grand Funk Railroad) - 78
  • Marquis Marky (Coroner) - 62
  • Mike Pinera (Blues Image)† - 78
  • Scott "Wino" Weinrich (The Obsessed) - 66
  • Taime Downe (Faster Pussycat) - 62
  • Toby Driver (Maudlin Of The Well) - 48

Vandaag overleden:
  • Otis Rush - 2018
Concertreview

The Flower Kings
Op 19 april 2006 in 013, Tilburg
Tekst door Rik
Op 13 oktober 2004 konden de aanwezigen in de 013 al genieten van een sprankelende show van één van de leidende symfonische / progressieve rockbands van dit moment: The Flower Kings. Afgelopen woensdag 19 april stonden de Zweden opnieuw op de planken in Tilburg, gewapend met ruim twee uur en een kwartier aan nieuw materiaal in de vorm van het geweldige nieuwe album “Paradox Hotel”. Aan inspiratie geen gebrek dus. De vorige keer 013 beviel de heren blijkbaar goed: er waren heel wat camera’s aanwezig voor het opnemen van een nieuwe DVD en de band had er ook overduidelijk zin in.

Ook deze keer was er geen voorprogramma nodig, maar niemand in het (overwegend oudere) publiek die daar een traan om liet. Dit betekende namelijk slechts één ding: meer muziek van The Flower Kings! Na de hilarische intro van het nieuwe album zette de band meteen het titelnummer “Paradox Hotel” in, een verrassend harde, swingende opener. Het nieuwe album was – logischerwijs – zeer goed vertegenwoordigd in de setlist. Naast het titelnummer passeerden ook nummers als “Hit Me With A Hit”, “Jealousy”, “Pioneers of Aviation”, “Touch My Heaven” en de schitterende nummers “What If God Is Alone” en “Life Will Kill You” de revue. De nadruk lag vanavond erg op de latere albums en gelukkig werden ook de twee hoogtepunten van “Unfold the Future” en “Adam & Eve” niet vergeten (namelijk de meesterwerken “The Truth Will Set You Free” en “Love Supreme”). Jammer genoeg wel ingekorte versies, maar wat wil je ook met zo’n overdonderende keuze aan materiaal om te spelen?

Ook de geluidstechnici hadden er zin in: het geluid was helder en zeer goed, hoewel het geheel wel behoorlijk hard uit de boxen kwam schallen. Iets zachter was wellicht geen ramp geweest. Desondanks kwam de muziek live prima tot zijn recht. De bandleden leken aangenaam verrast door het zeer enthousiaste publiek: toetsenist Tomas Bodin bedankte het publiek bij iedere gelegenheid en na het minutenlange applaus aan het einde van het concert toonden de bandleden zich zichtbaar ontroerd. Nadat de eerste toegift afgelopen was en de band al ruime tijd van het podium af was, bleef het publiek net zo lang schreeuwen tot er spontaan besloten werd tot een extra toegift in de vorm van “Stardust We Are”, waarbij zelfs de normaal zo nuchtere en ingetogen Roine Stolt zich liet gaan. Een mooi einde van een prachtig concert. Valt er dan helemaal niets negatiefs te melden? Ja, toch wel: het geniale "Monsters and Men" had wat mij betreft niet mogen ontbreken. Het blijft bij deze kleine kanttekening.

Bibelot, Dordrecht

Reactie van Darth Haven op 24-04-2006 om 09:33u


Jazeker, wat een ongelofelijk vette avond EN STARDUST! :D hoe ongelofelijk gaaf nu maar hopen dat ook stardust op de dvd komt :)

Reactie van sleeper op 24-04-2006 om 18:59u


Iedereen meezingen en klappen!! Dat heb ik niet eerder meegemaakt met symphonische prog. Het was echt helemaal goed. Een volgend optreden van de heren mag je niet missen. Ik sta i.i.g. alweer te popelen.

Reactie van Karin op 25-04-2006 om 10:14u


Was inderdaad een prachtig concert. Kijk erg uit naar die DVD!

Reactie van disastercasper op 25-04-2006 om 14:57u


Geweldig optreden! Als de DVD uitkomt ga ik hem direct halen. Prachtige uitvoering van een geweldige setlist!

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.