Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Watain - Casus Luciferi
Jaar van release: 2003
Label: Drakkar Productions
Watain - Casus Luciferi
"For it was the light that branded the Devil’s mark into my flesh, my soul and my heart"

Watain maakt deel uit van een nieuwere generatie van Zweedse black metal bands die deze stroming naar een waar hoger niveau weten te tillen. Waar bands als Dark Funeral op platvloerse wijze tegen het christendom aanschoppen lijken bands als Watain en bijvoorbeeld ook Funeral Mist een andere route te volgen. Geen platvloerse blasfemie, maar een weldoordachte en meer intelligente aanpak lijken deze bands na te streven. Zij verdiepen zich daadwerkelijk in de religieuze materie en weten hiermee een veel angstaanjagender stuk muziek neer te zetten dan menig imageband.

Casus Luciferi uit 2003 is het meest recente werk van Watain en is een ware zwarte mokerslag. De riffs zijn snijdend en gelaagd, de drums donderen als trommelen uit de hel en de bezeten zang doorklieft je gehoorgangen. Het hele album klinkt als een lange preek die in een dichtgeslibte en doodse kerk in de diepste krochten van de hel gehouden wordt.

De muziek is doordrongen van een fanatisme en een bezetenheid die zijn weerslag vind in bijvoorbeeld het monumentale Black Salvation, het epische Opus Dei (The Morbid Angel) en het klievende I Am The Earth. Gitzwarte haat die niet voortkomt uit kinderlijke blasfemie, maar uit personen die werkelijk ervoor staan en geloven wat zij verkondigen. Juist dit punt maakt deze muziek zo overtuigend, het is geen aangemeten imago, maar een groot geheel.

Deze zwarte brok is gezegend met een voor deze muziek perfecte productie, die verzorgd is door Necromorbus. De instrumenten zijn goed van elkaar te onderscheiden, maar de productie is nergens ‘clean’. Over het geheel hangt een doodse, morbide en tegelijkertijd waardige en religieuze sfeer.

Casus Luciferi is een mijlpaal van hedendaagse black metal, waarin men zeker de oude meesters als Darkthrone kan terughoren, maar Watain lijkt nog veel verder te gaan en is absoluut uniek.

Tracklist:
1. Devil's Blood
2. Black Salvation
3. Opus Dei (The Morbid Angel)
4. Puzzles ov Flesh
5. I am the Earth
6. The Golden Horns of Darash
7. From the Pulpits of Abomination
8. Casus Luciferi

Score: 93 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 7 augustus 2006

Meer Watain:

Watain - Casus Luciferi
Reactie van Fred op 07-12-2007 om 13:15u
Score: 90 / 100

Inderdaad een gaaf album ja...
Aleen Dark Funeral is wel even wat anders...
Zeker niet platvloers maar gewoon de beste band in het
genre... Hail to Lord Ahriman and his fellow band members!!
Vobiscum Satanas!!!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.