Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Sabu - Heartbreak (re-release)
Jaar van release: 1985
Label: MTM Music
Sabu - Heartbreak (re-release)
Madonna, Shania Twain, Alice Cooper, David Bowie... en de lijst gaat door met artiesten waar sessiekoning Paul Sabu in het verleden mee heeft gewerkt. Productie, nummers schrijven en gitaarspelen in de studio is iets wat hij dus graag doet. Ook is hij regelmatig te horen in films en series als Sex & The City, Beverly Hills 90210, Baywatch.. en de lijst gaat maar door. Ondanks dat er net een rijtje bekende namen voorbij kwam, is de naam Paul Sabu verder onbekend in ons koude kikkerlandje. En wie anders dan platenlabel MTM kan daar verandering in brengen, door zijn solo-plaat "Heartbreak" uit 1985 opnieuw uit te brengen?

De glam-metal vierde zijn hoogtijdagen in de jaren '80, dus kon Paultje niet achterblijven door daarop in te springen. Uiteraard zijn het de typische keyboards van die tijd die er uitspringen. Ik heb daar een enorme afkeer van, maar aan de andere kant komt het heerlijke nostalgische gevoel naar voren waarbij je je weer in de tijd waant toen Whitesnake scoorde met "Here I Go Again". Verwacht echter geen ruige hardrock, maar eerder brave AOR . Maar nummers als "Angeline", "Shake, Rattle, Roll" en "New Girl In Town" rocken toch zeker prima weg.

Paul Sabu wordt gepresenteerd als de 'Lord Of The Strings'. Op zich geen hoogpraat, want de wilde gitaarsolo's zijn hoogstaand genoeg om te boeien. Maar vroeger was dat niks nieuws, want de muzikanten van welleer probeerden elkaar de loef af te steken met de snelste solo's. Paul houdt het bij, maar winnen van een John Sykes of onze eigen Adrian Vandenberg doet hij niet. Tekstueel is het allemaal weer erg romantisch, zodat hij als de gevoelige lover overkomt. Toch komt zijn ware aard naar boven in "Tuff Stuff". Een zin als I used up all my lines on her laat merken dat hij gewoon een gladde prater is.

Het is interessant zo'n vergeten AOR-plaat te horen. Maar eigenlijk is ie alleen leuk om nostalgische gevoelens naar boven te halen. Want er is zoveel meer en beter op de markt. Daar komt ook nog eens bij dat de drie bonustracks verschrikkelijk saai zijn.

Tracklist:
1. Angeline
2. Call Of The Wild
3. Shake, Rattle, Roll
4. Just For The Moment
5. Hot Flash
6. Heartbreak
7. Tuff Stuff
8. Still Alive
9. Breakin’ Out
10. New Girl In Town
11. Cassie (Bonus track)
12. Shake It Out (Bonus track)
13. Street Angel (Bonus track)

Score: 68 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 14 maart 2006

Sabu - Heartbreak (re-release)
Reactie van Steve Dc op 21-03-2006 om 01:51u
Score: 95 / 100

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.