Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Bleeding Through - The Truth
Jaar van release: 2006
Label: Trustkill Records
Bleeding Through - The Truth
Bleeding Through bokst met fluwelen handschoenen. Ondanks de tattoo’s en het Cro-Mags jasje van zanger Brandan is er van hardcore absoluut geen sprake meer. We worden nog wel op een gezonde dosis breakdowns én op hakkende riffs met bijhorende bijtende zang getrakteerd, maar variatie, melodie en opgewektheid zijn de sleutelwoorden om de sound van deze Orange County-gang anno 2005 te omschrijven.

De opvolger van het succesrijke ‘This Is Love, This Is Murderous’ begint agressief met neothrashriffs in ‘For Love And Failing’ die al snel worden afgewisseld met een ongelofelijke catchy refrein en een breakdown-gedeelte. Dit bekende wisseltrucje wordt in bijna elke song herhaald. Voorspelbaar, maar wel geslaagd. Het gebrek aan weelderige gitaarsolo’s en gelaagde Trivium-achtige riffs is jammer, maar wordt nog een beetje gecompenseerd door het sfeervolle toetsenwerk van Marta. Een andere smet op het blazoen is de ballade ‘Line In The Sand’ (werkelijk teenkrommend) en het instrumentale titelnummer dat toch veel te simpel uitvalt om telkens weer uit te zitten. Maar tegenover deze kritiekpunten staan wel krakers als ‘Love In Slow Motion’ (goede singlekandidaat) en ‘Kill To Believe’.

Bleeding Through stelt, ondanks enkele missers, niet teleur. De fanbase zal zeker groeien en ik voorspel een doorbraak in 2006. Maar een mini-revolutie ontketenen zoals Trivium, God Forbid en Killswitch Engage met verve deden, zullen ze wel nooit kunnen omdat ze het muzikaal gewoon niet kunnen halen tegenover deze collega’s. Niettemin een aardig plaatje.

Tracklist:
1. For Love And Failing
2. Confession
3. Love In Slow Motion
4. The Pain Killer
5. Kill To Believe
6. Dearly Demented
7. Line In The Sand
8. She's Gone
9. Tragedy Of Empty Streets
10. Return To Sender
11. Hollywood Prison
12. The Truth

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 6 januari 2006

Bleeding Through - The Truth
Reactie van Sven op 12-01-2006 om 16:57u

Ik vind hem maar een beetje saai.

Bleeding Through - The Truth
Reactie van stefanie op 01-12-2006 om 15:45u
Score: 100 / 100

bleeding through is de beste band die er is. Ik vind het goed van ze dat ze geen bier nodig hebben om lol te hebben. Te gek! Ga zo door!

Bleeding Through - The Truth
Reactie van Een Metalfan op 15-07-2007 om 00:02u

vond het wel een goed album,goed te pruimen songs,die ballad vind ik bovendien juist erg goed temeer ook omdat de zang daar niet erg is opgepoets en niet helemaal zuiver klinkt,heeft het wel wat en doet het me een beetje aan sentenced denken ,zeker in het begin.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.