Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 61
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 38
  • Johnny Preston† - 86
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 54

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Vociferian - Universal Hate Decades Ultimatum
Jaar van release: 2005
Label: Infernus Rex
Vociferian - Universal Hate Decades Ultimatum
De Franse black metalband Vociferian is inmiddels alweer enkele jaren actief en zal in de underground wellicht geen onbekende naam meer zijn. Met name de via Total Holocaust Records verschenen full length (tape) “Triumphant Usurper Beast” heeft bijgedragen aan de naamsbekendheid van dit eenmansproject. Natuurlijk hebben we hier wel nog altijd te maken met een pure undergroundband, waarvan de albums hoogstwaarschijnlijk niet bij uw locale platenboer te vinden zijn.

Met het wat vreemd getitelde “Universal Hate Decades Ultimatum” levert Lord Genocide – de persoon verantwoordelijk voor alle muziek en teksten – zijn meest recente wapenfeit af. Het meest opvallende aan deze MCD is de zang, die de luisteraar waarschijnlijk eerder bij een death metalband zou verwachten dan bij een black metalband. Een kwestie van wennen wellicht, maar toch doet de zang enige afbreuk aan de muziek.

Muzikaal gezien kan deze release in twee secties verdeeld worden. De eerste vier nummers brengen primitieve black metal ten gehore. Absoluut niet vernieuwend, maar desondanks zitten deze nummers prima in elkaar, waardoor er voor de liefhebbers zeker genoeg te genieten valt. Met het afsluitende titelnummer gooit Vociferian het echter over een andere boeg. Dit ruim een kwartier durende nummer heeft niets meer met (black) metal te doen, maar lijkt nog het meest op een post-apocalyptische soundscape: een mechanisch, fragmentarisch, door de noise-scene beïnvloed ritueel dat weliswaar intrigerend klinkt, maar véél te lang is. De experimenteerdrift mag zeker geroemd worden, maar jammer genoeg sleept dit nummer zich te lang voort.

Met ruim dertig minuten aan muziek is deze MCD dus vrij lang, maar de laatste tien minuten zijn eigenlijk overbodig. Hierdoor gaat “Universal Hate Decades Ultimatum” eigenlijk als een nachtkaars uit. De eerste vier nummers laten echter horen dat deze band zeker weet hoe fatsoenlijke black metal gemaakt dient te worden.

Tracklist:
1. May The Holocaust Appease Thy God
2. Angelskeletons Cathedrals
3. Nuclearfrost Strike Part II
4. Esse Dyaboli Et Infecta Et Inficiencia Annimas
5. Universal Hate Decades Ultimatum

Score: 67 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 december 2005

Meer Vociferian:

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.