Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Euroforce - Euroforce
Jaar van release: 2005
Label: Sonic Age Records
Euroforce - Euroforce
Euroforce is opgericht door de Griekse god van de gitaar, namelijk Theodore Ziras. Hij is nog niet zo bekend bij de rest van de wereld, maar toch moet hij al een gerespecteerd muzikant zijn in de ogen van diverse gitaar-magazines over de hele wereld. Als ik dit debuut zo hoor, dan kan ik me daar zeker wel in vinden. Hij is weer eens zo'n snelheidsduivel a la Malmsteen. En hoewel de cd doorspekt is met snelle solo's, weet hij zich op de juiste momenten toch in te houden. Op die manier verveelt zijn spel gelukkig geen moment. Hij wordt aangevuld door zanger Jioti Parcharidis, bassist John Kostis en drummer Spyros Kabasakalis.

De muziek is zo overduidelijk geïnspireerd door Symphony X, maar dan wel zonder enige progressieve invloeden. Zelfs zanger Jioti klinkt als Russel Allen, maar dan wel alleen de agressieve versie. Helaas zijn de composities in de trant van: als je één nummer gehoord hebt, dan heb je ze allemaal wel gehoord. Op zich zijn de vele vlotte, neoklassieke power metal-songs goed te pruimen. Maar de, overigens uitstekende, ballad "By Neptune's Hand" bewijst dat er meer van zulke afwisselende uitstapjes moeten zijn. Het daarop volgende "Spirits By My Side" gaat daarna namelijk weer met frisse moed verder. Maar zo tegen het eind van de cd ken je het wel.

Toch red het vakmanschap van de muzikanten deze cd. Maar Euroforce is er nog lang niet. Schrijf eerst maar eens wat meer afwisselende nummers en dan spreken we wel weer verder.

Tracklist:
1. Spirit Raven
2. The European Lie
3. Trumpets Of Old
4. Crown Seeker
5. Modern Times
6. Hellenic Spirit
7. By Neptune’s Hand
8. Spirits By My Side
9. Brighter Hellas
10. Weeping Of A Stone
11. Ubiquitous
12. Byzantine Heritag

Score: 72 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 december 2005

Euroforce - Euroforce
Reactie van Thaxll op 07-12-2005 om 20:09u

Ik heb het schijfje ook en ik vind het maar een kutplaat, doodsaaie bende! Zelfs de geweldige zanger van Human Fortress kan de boel niet redden.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.