Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 61
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 38
  • Johnny Preston† - 86
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 54

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Noumena - Absence
Jaar van release: 2005
Label: Spikefarm Records
Noumena - Absence
Noumena is een Finse naam. Niet vreemd, als je bedenkt dat alle vijf de leden van de band onder die noemer uit Finland komen. De betekenis? "De Prullenbak van de Finse Scene", of iets van gelijke strekking. Dan kan ik er vast niet ver naast zitten, want qua harmonieën hebben we veel al eerder gehoord in een iets sterkere constructie. Het is een mankement waar meer bands op het Spinefarm / Spikefarm label last van hebben, herhaling en gebrek aan innovatie. Noumena lijkt in de eerste instantie voor exact hetzelfde lot gemaakt te zijn.

Op het eerste gezicht dan, want naast de Amorphis -en In Flames- achtige melodieën heeft Noumena ook nog een licht folky ondertoon in de pocket, die zo nu en dan de kop opsteekt. Grunts zijn diep en vol, van het type dat geen grammetje agressie in zich heeft. Het is niet erg, want Noumena hoeft niet agressief te zijn. Melancholie siert de nummers veel meer, voornamelijk in akoestische passages waarin ook een welklinkende zangeres zo af en toe haar opwachting maakt. De cleane zang die zo nu en dan langskomt is ook verantwoordelijk voor een deel van de diversiteit, maar kan niet tippen aan het herkenbare stemgeluid van ex-Amorphis zanger Pasi Koskinen (waar hangt die knakker tegenwoordig uit?)

Noumena's "Absence" heeft het recensenten wel erg makkelijk gemaakt door een redelijk standaard album neer te zetten, waarvan een koopadvies aan de luisteraar overgelaten moet worden. Nu hoop ik wel dat Spikefarm in het vervolg écht innovatieve bands gaat tekenen, en niet het eigen nest gaat bevuilen met nog meer klonen.

Tracklist:
1. The End of the Century
2. Everlasting Ward
3. The First Drop
4. Slain Memories
5. A Day to Depart
6. Prey of the Tempter
7. Here We Lie
8. All Veiled
9. The Dream and the Escape
10. The Great Anonymous Doom

Score: 78 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 9 juli 2005

Meer Noumena:

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.