Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Dynamic Lights - Shape
Jaar van release: 2005
Label: DVS Records
Dynamic Lights - Shape
Vijf Italianen, een debuutalbum, acht nummers, vijvenvijftig minuten, één gastzangeres en dat allemaal op DVS Records. Dat gaat nog een gezellige boel worden. Alhoewel, gezellig is niet meteen het sleutelwoord van Dynamic Lights, band van broeierige progmetal a la Pain Of Salvation. Intens is een betere verwoording, want Dynamic Lights vergt veel van je. Aanvankelijk zal het nijpende gebrek aan remmingsloze uitspattingen je waanzinnig maken, later zal de slepende muziek je overtuigen en uiteindelijk blijkt het erg moeilijk afscheid te nemen van het warme en vertrouwde muziekbad waarin je zo aangenaam gebaad hebt. Dan zul je je vinger gehypnotiseerd weer richting play-knop bewegen, om opnieuw ondergedompeld te worden in de voortdurend veranderende vorm van Dynamic Lights.

De opmerkelijke hoofdrol van pianostukken siert de band, het vermaakt de muziek tot soundtrack voor een surrealistische stomme film. Het is dan ook pianist Giovanni Bedetti die voornamelijk verantwoordelijk is voor de spanning op "Shapes". Alsof je staat te zweten in een ijskoude ruimte. Bedetti is ook schuldig aan keyboardsolo's die veel weghebben van Kevin Moore (Dream Theater). De grilligheden (grimmigheden?) laten zich ook vergelijken met voormalige DVS-band Wolverine. Zangeres Jamina Jansson verzorgde voor die band al een aantal gastvocalen. In het nummer "In The Hands Of A Siren" zorgt haar licht afgeknepen stem ook voor een extra betovering, waardoor reguliere zanger Matteo Infante het nog moeilijk krijgt. Maar geen gevaar, ook hij houdt zich aan het protocol en doet de intensiteit niet breken.

Door een favoriet nummer aan te wijzen doe ik de rest te kort, en dat geldt andersom ook voor het slechtste nummer. Want over de hele linie beweegt Dynamic Lights zich op een ontzettend hoog niveau. Mysterieus en intensief, met een spanning die je aan moet kunnen. Binnenkort ook op Progpower te zien.

Tracklist:
1. In the hands of a siren
2. Between two parallels
3. Remembrances
4. Density
5. Going to nowhere
6. One thousand nothing
7. Connecting
8. The big show

Score: 91 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 15 mei 2005

Meer Dynamic Lights:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.