Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrzej Selwon (Naumachia) - 43
  • Bill Whelan (componist) - 76
  • Dalbello - 67
  • Daniel Erlandsson (Arch Enemy) - 50
  • Dennis Leeflang (Sun Caged) - 47
  • Eyal Levi (Dååth) - 47
  • Kenny Hickey (Type O Negative) - 60
  • Morrissey (The Smiths) - 67
  • Morteüs (Destinity) - 45
  • Natasha Shneider (Queens Of The Stone Age)† - 70
  • Petri Eskelinen (Rapture) - 48
  • Richard Wagner (componist)† - 213
  • Zephiros (Destinity) - 45

Vandaag overleden:
  • Kirk Arrington (Metal Church) - 2023
Review

Dicemen - A Thing Called Rock 'n' Roll
Jaar van release: 2004
Label: Suburban Records
Dicemen - A Thing Called Rock 'n' Roll
"A Thing Called Rock 'n' Roll", zo heet de cd dus van Dicemen. Zo'n open-deur titel zouden meer bands moeten hebben. Als je de band niet kent en je ziet de cd in de winkel, weet je dus meteen wat ze spelen. Dus zou een nieuwe Priest-cd "A Thing Called Heavy Metal" kunnen heten, Dimmu Borgir "A Thing Called Black Metal" of de nieuwe Iron Maiden "A Thing Called New Wave Of British Heavy Metal". Als je zo'n cd in je hand hebt, weet je dus meteen waar je aan toe bent. Maar goed, alleen Dicemen is dus zo slim.

De cd is het debuut van de band, maar ze hadden al een aantal succesjes op hun naam. Ze wonnen namelijk de grote prijs van Zuid-Holland in 2003. Ook hebben ze al een EP uit genaamd Johnny Walker. Ze hebben ook alweer een aantal tours op hun naam door Europa en Brazilie. Zo hoort het natuurlijk ook, eerst optreden en dan kijken of je waardig bent om een cd op te nemen.

Tja, Dicemen speelt rock 'n' roll en ze komen uit Nederland. Dus is het niet gek ze in het rijtje Peter Pan Speedrock, The Spades etc. passen. En dus zijn er weer volop invloeden van Motorhead, ZZ Top en automatisch dus ook de jaren 50 rock 'n' roll. En automatisch betekent het ook dat het met het gebodene wel goed zit. Zolang het maar snel, rauw en spontaan klinkt en dat doet het. Toch heeft deze schijf een heldere productie. De gitaarpartijen zijn opmerkelijk goed en het is zeker geen doelloos geram. Ook de rest van de band beheersen hun instrumenten goed.

Op de nummers is verder weinig op te merken. Uitschieters zijn Boogieman (ook op single verkrijgbaar), het instrumentale Free Fight (af en toe Free Fight roepen noem ik geen tekst!) en de met acoustische gitaren opgeleukte Go Fuck You. De echte rock 'n' roller moet deze plaat eigenlijk al lang in huis hebben, want hij is alweer een tijdje uit. Zo niet, dan moet je dat alsnog doen. Hier heb je een goede aan!

Tracklist:
1. Devil Woman
2. Free Fight
3. Disturbed On Saterday Night
4. Rockabilly Boogie
5. Boogieman
6. Kicked In The Teeth
7. Virgins
8. Shakey Sue
9. A Thing Called Rock 'n' Roll
10. R.O.C.K.E.R.
11. Madman
12. Hellride
13. The Way
14. Go Fuck You

Score: 89 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 16 maart 2005

Dicemen - A Thing Called Rock 'n' Roll
Reactie van Een_Metalfan op 17-03-2005 om 09:11u

"Dimmu Borgir "A Thing Called Black Metal" Eh, ja....

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.