In de Duitse underground black metalscène duiken de laatste jaren steeds meer interessante bands op. Onlangs besprak ik bijvoorbeeld nog het sterke debuutalbum Der Ursprung van Creature . Ook Legion of Sadism vertoeft in de Duitse underground, maar blijft toch een beetje achter bij de betere bands in het genre. De band is al meer dan tien jaar actief, maar leverde pas drie jaar geleden het redelijke debuutalbum Steamhammers of the Universe af. Auf Gedeih und Verderb is inmiddels het derde album van de band, na het in 2003 verschenen The Strongest Force of Hell.
Dat tweede album is bij mij niet bekend, dus de ontwikkeling ten opzichte van dat album kan ik niet beschrijven. In vergelijking met het debuutalbum heeft Legion of Sadism in ieder geval lichte progressie geboekt. Met name de productie is wat meer uitgebalanceerd dan voorheen het geval was, hoewel het schijfje nog steeds niet echt knalt. Toch weet Legion of Sadism ook op dit derde album de grijze middenmoot niet echt te ontstijgen. Daarvoor klinken de nummers gewoon te inwisselbaar en standaard. De belachelijke samples uit nagesynchroniseerde Duitse films die sporadisch gebruikt worden werken bovendien alleen maar op de lachspieren. Het enige nummer dat echt lekker klinkt, is Black Metal Kommando, dat door enkele dunne, sferische keyboardpartijen in combinatie met hakkend drumwerk en scherpe riffs nog een klein beetje sfeer weet op te roepen.
Nee jongens, gezien de overvloed aan sterke black metalreleases van de laatste jaren zullen jullie toch echt van betere huize moeten komen, willen jullie echt indruk maken. Dit (overigens met amper dertig minuten wel erg karig gevulde) schijfje is eigenlijk gewoon te standaard om veel potten te doen breken.
Hoofdmenu
-
16 augustus:
- Dynamo Metalfest 17 augustus:
- Dynamo Metalfest 21 augustus:
- The Atomic Bitchwax en Bismut 22 augustus:
- Flotsam and Jetsam en Lord Volture
- Progdreams XI
Geen concerten bekend voor 16-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
- Adam Zaars (Tribulation) - 37
- Flood (producent) - 65
- Jared MacEachern (Machine Head) - 45
- Scott Asheton (The Stooges)† - 76
Vandaag overleden:
- Elvis Presley - 1977
- Jason Corsaro (producent) - 2017
- Robert Johnson - 1938
Review
Legion of Sadism - Auf Gedeih und Verderb

Score: 66 / 100
Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 maart 2005
Meer Legion of Sadism:
Winactie
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
15 augustus:
- Ellefson Soto - Unbreakable
- Fermentor - Agreement
- Incite - Savage New Times
- Martyr - Dark Believer
- Unleashed - Fire Upon Your Lands
- Warmen - Band Of Brothers 22 augustus:
- Blackbriar - A Thousand Little Deaths
- Blackbriar - A Thousans Little Deaths
- Burning Sun - Retribution
- Burning Witches - Inquisition
- Desaster - Kill All Idols
- Iron Savior - Reforge - Machine World
- Kratornas - God Of The Tribes
- Old Machines - The Cycles Of Extinction
- Reinforcer - Ice And Death
- Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
- White Mantis - Arrows At The Sun
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.