Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Iommi featuring Glenn Hughes - The 1996 Dep Sessions
Jaar van release: 2004
Label: Mayan Records
Iommi featuring Glenn Hughes - The 1996 Dep Sessions
In 1986 zong Glenn Hughes al eens voor Black Sabbath. Het is dacht ik wel een bekend verhaal. Seventh Star zou eigenlijk het soloalbum worden van Tony Iommi, maar werd door de platenmaatschappij toch gebombardeerd tot de nieuwe cd van Black Sabbath. Glenn was not amused, want die dacht hij zong voor Iommi's soloplaat. Na zes shows werd er alweer de brui gegeven aan de samenwerking. Glenn en Tony bleven echter wel contact houden. En in 1996 besloten de beide heren om weer eens wat materiaal te schrijven en op te nemen. Gewoon, voor de gein. Tony had echter andere verplichtingen (onder andere de Black Sabbath reunie) en daarom bleven de acht nummers op de plank liggen. Nu zijn ze dus teruggevonden en men vond de tracks eigenlijk te goed om te laten liggen. Het enige wat nog miste, was een finishing touch. Ook moesten de drums opnieuw opgenomen worden. Want de originele drummer Dave Holland vergrijpt zich tegenwoordig graag aan minderjarige meisjes.

De 'riffmaster' en de 'voice of rock' samen, dat kan alleen maar leiden tot sterke songs. Dat hadden ze al eens bewezen met Seventh Star, wat nog steeds een erg goede cd is. Tijdens die periode waren de twee echter wel zwaar aan de drugs. Nu zijn ze weer clean en het klinkt daardoor nog ietsjes beter. Ik sta er wel een beetje versteld van dat ze in een week tijd met zulke goede songs op de proppen zijn gekomen. Don't Drag The River bijvoorbeeld, dit is echt een parel. Glenn Hughes is in topvorm en dat is ie op de hele plaat. Net zoals Tony trouwens, die met Time Is The Healer weer eens les geeft in onheilspellende songs maken met een paar simpele riffs. Dit is Black Sabbath ten top, en dan heb ik het over de begindagen van de band. Ook bij nummers als Gone en Don't You Tell Me ga je toch stiekem hopen op een nieuwe cd met Ozzy op zang.

De ene helft bestaat uit typische jaren 70's Sabbath-krakers, de andere helft bestaat vooral uit krachtige powerballads. De ballads lijken geschreven voor Hughes' stem, want hij leeft zich lekker uit in de bluesy songs From Another World en It Falls Through Me. De enige uitzondering op het logge tempo dat de cd heeft, is het up-tempo I'm Not The Same Man, wat gewoon lekkere hardrock is. Het enige echte minpunt van deze cd is de korte duur (38 minuten). Het zijn uiteindelijk tenslotte demo's met alles wat ze toen hadden. Er is echter goed nieuws, want de twee rasmuzikanten zitten alweer in de studio voor een echte cd. En die gaat dan wel meteen uitkomen in 2005. Ik ben benieuwd!

Tracklist:
1. Gone
2. From Another World
3. Don’t You Tell Me
4. Don’t Drag The River
5. Fine
6. Time Is The Healer
7. I’m Not The Same Man
8. It Falls Through Me

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 17 januari 2005

Meer Iommi featuring Glenn Hughes:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.