Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Gods Of Fire - Wrath of the Gods
Jaar van release: 2004
Label: Black Thirteen
Gods Of Fire - Wrath of the Gods
Jammer, jammer, jammer. Deze Amerikaanse band speelt namelijk muziek in de geweldige epische heavy metal stijl die bijvoorbeeld bands als Iron Maiden, Mercyful Fate, Fates Warning en Jag Panzer hebben groot gemaakt, je weet wel bands die bij vlagen geweldige epische hymnen uit hun instrumenten toverden. Gods of Fire doet zijn best en probeert zich in elke mogelijk bocht te wringen om acht lange grandioze nummers te presenteren maar faalt er jammer genoeg in.

Aan de composities op zich en de thematiek van de teksten ligt het niet, het probleem zit vooral in de uitvoering van het geheel. Zanger Prometheus doet zijn best om zoveel mogelijk variaties in zijn stem te leggen en probeert Rob Halford en King Diamond na te doen, maar zijn uithalen zijn bij vlagen zo slecht dat ik mijn lach niet kan inhouden. Ook het imago van de band is te kinderachtig (de gitaristen gaan door het leven als Dj Blood Sacrifice en Saucy Jack, de covertekening lijkt gemaakt te zijn door een puber die zich wil afzetten tegen zijn ouders) en de productie zou in 1985 al als verouderd worden bestempeld.

Maar toch…

Toch heeft dit album ook zijn charme en ik heb voortdurend het gevoel ‘met wat hulp zou dit album veel beter kunnen zijn’. Als ze het belachelijke imago over boord gooiden, de zanger zangles zou nemen en de band meer zou repeteren, als ze meer geld hadden gespaard voor een betere productie en voor een mooie lay-out hadden gezorgd, dan zou het dit een geweldig album kunnen zijn! Nu nekt deze band zich zelf jammer genoeg. Om nog eventjes op de teksten terug te keren, de onderwerpen zijn onder andere gebaseerd op het videospel Silent Hill en op literatuur van Lovecraft, Shelley en Simmons. Op de Medewerkerspagina van Metalfan kan u lezen dat mijn favoriete literair werk aller tijden het filosofisch science fiction werk ‘Hyperion’ is en het is dus leuk dat de heren een nummer over dit sublieme werk hebben geschreven.

Om toch nog een einde aan deze bespreking te lassen: het kon geweldig geweest zijn, maar helaas, ze verknoeiden het zelf.

Tracklist:
1. Welcome to hell
2. City of Gold
3. Hyperion
4. The long walk
5. Digital Neon
6. Eternally strong
7. Nectar of the gods
8. Prometheus unbound

Score: 59 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 13 september 2004

Meer Gods Of Fire:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.