Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
    3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • Dordrecht Metal Fest
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Selway (KMFDM) - 56
  • Doug Pinnick (King's X) - 76
  • Fantasma (Brujeria) - 66
  • Jimi Hazel (24-7 Spyz) - 63
  • Luuk van Gerven (After Forever) - 46
  • Mike Wengren (Disturbed) - 55
  • Pasi Hakuli (Total Devastation) - 50
  • Rajeh "James" Khazaal (Nervecell) - 42
  • Saku Hakuli (Total Devastation) - 50
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir)† - 48
  • Tom Viel (Kronos) - 47
  • Tommy Tägtgren (producent) - 61

Vandaag overleden:
  • Keith Harwood (technicus) - 1977
Review

I Am Your God - △
Jaar van release: 2025
Label: Out Of Line Music

 -

Het is alweer ruim vijf jaar geleden dat gitaarheld Alexi Laiho overleed aan de gevolgen van overmatig alcoholgebruik. De jongere generatie zal de naam wellicht niet direct bekend voorkomen, maar degenen die in de jaren negentig opgroeiden met metal kunnen niet om hem heen. Met zijn unieke mengelmoes van death metal en power metal inspireerde de frontman van de neoklassieke, melodieuze deathmetalband Children Of Bodom namelijk een hele generatie - en zal voor velen, ondergetekende incluis, een instapband zijn geweest in de wereld der zware metalen.

Dat de Finse componist nog steeds als inspiratiebron geldt, blijkt wel uit groepen als I Am Your God. Twee jaar geleden – bij de release van SINister (2023) – constateerde ik al dat de muziek van deze eveneens Finse groep behoorlijk wat raakvlakken vertoont met die van zijn landgenoten. Daarbij moet wel aangetekend worden dat I Am Your God minder uitblinkt qua spetterende solo’s en vooral strooit met fijne melodieën en logge, groovende riffs. We horen dus meer invloeden van Children Of Bodom ten tijde van Are You Dead Yet? (2005) dan uit de eerste drie klassieke albums. Desondanks bleek SINister een fijn plaatje, dat de afgelopen jaren verrassend vaak door mijn oorschelpen schalde.

Met het opmerkelijk getitelde (de titel staat voor ‘trinity’) laat het kwintet uit Fins Lapland opnieuw van zich horen. De heren hebben veel bij hetzelfde gehouden. Zo verschijnt ook dit schijfje via Out Of Line Music. Ook in de line-up is alles bij het oude gebleven. In muzikaal opzicht horen we echter wel degelijk wat verschuivingen. Hoewel de fijne, raspende strot van frontman Julius Vetämäjärvi nog steeds veel raakvlakken vertoont met die van Alexi Laiho, is de band meer opgeschoven richting moderne metalcore. Zo wisselt I.A.Y.G. logge breakdowns en laag gestemde riffs af met een lekkere, typisch Scandinavische melodielijn. Vooral in zeer catchy, strak uitgevoerde nummers als 'Til Death Do Us Part, Pyre Of Fears en The Chateau weten de Finnen moderne metalcore en Scandinavische gitaarmelodieën op verdienstelijke wijze te integreren.

Hoewel de plaat klinkt als een klok, blijft de muziek wel wat achter ten opzichte van zijn voorganger. Vooral Death Row blijkt een nogal vervelende track, vol gemakzuchtige en daardoor ineffectieve breakdowns, waarin Vetämäjärvi zich beroept op geforceerde cleane zangpartijen. De kitscherige - uit een doosje afkomstige - orkestrale elementen doen de track ook geen goed. Een ander euvel dat de band parten speelt, is het totale gebrek aan originaliteit. Dan is het extra jammer dat de gitaristen Joonas Erkkonen en Matti Hietala met de handrem erop lijken te spelen, want zodra ze meer ruimte krijgen (zoals in het aan Mors Principium Est herinnerende Kingdom Cold), stijgt het niveau zienderogen.

Zo bevat genoeg sterke elementen, maar is het toch jammer dat de band ervoor kiest om de nagedachtenis aan Children Of Bodom te laten vervagen en in plaats daarvan het pad richting moderne inwisselbaarheid te bewandelen. De uitvoering is ruim voldoende en de kwaliteit over de gehele linie ook, maar toch bekruipt me het gevoel dat er meer had ingezeten.

Tracklist:
1. Δ
2. Haunting Hell
3. I.A.Y.G.
4. Death Row
5. Part Of The Ocean
6. 'Til Death Do Us Part
7. Pyre Of Fears
8. The Chateau
9. Kingdom Cold
10. Terminus

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 juli 2025

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.