Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Armin Dörfler (Equilibrium) - 53
  • David Chapelle (Dreamlost) - 47
  • Hendrik Bache (Dew-Scented) - 48
  • Jeff Porcaro (Toto)† - 72
  • Klaas Janzoons (Deus) - 52
  • Michael Poulsen (Volbeat) - 51
  • Mika Ikonen (Ablaze In Hatred) - 48
  • Ole Jørgen Moe (Aura Noir) - 52
  • Richard Christy (Death) - 52
  • Zora Cock (BlackBriar) - 35

Vandaag overleden:
  • Barry Stern (Trouble) - 2005
  • Nigel Preston (The Cult) - 1992
  • Rozz Williams (Christian Death) - 1998
Review

Stick To Your Guns - Keep Planting Flowers
Jaar van release: 2025
Label: Sharptone Records

 -

Stick To Your Guns mag zich momenteel één van de populairste, moderne hardcore-bands noemen. Met zijn roots stevig gegrond in traditionele hardcore en met invloeden van punk en metalcore, spreekt de formatie zowel de oude garde aan, als een nieuwe generatie hardcore-liefhebbers. Op het vorige plaatwerk Spectre (2022) komt de band prima voor de dag met relevante en krachtige tracks en met Keep Planting Flowers poogt de band dit niveau vast te houden.

Relevant zijn en zichzelf uitspreken is altijd een motto geweest van de formatie en ook ditmaal heeft de band rondom Jesse Barnett weer genoeg gevonden om zich druk over te maken. Zoals de albumcover en de titel al doen vermoeden, is het geheel ook dit keer weer flink politiek- en maatschappelijk geladen. Keep Planting Flowers kun je weglezen als een symbolische kreet voor hoop en doorzettingsvermogen, of als een boodschap dat je nieuwe zaden kunt blijven planten, maar zolang de omgeving bevuild is, zal er weinig moois groeien.

Op het nieuwe album brengt Stick To Your Guns weinig vernieuwing. De vertrouwde formule van harde beukers, met grootse, melodieuze refreinen loopt als een leidraad door de carrière van de hardcore-formatie en ook deze keer bedienen de mannen de luisteraar hiermee op zijn wenken. Wel is de plaat weer iets agressiever van aard. Waar op Spectre regelmatig gas terug werd genomen, opereert de groep ditmaal op standje vol gas.

Bijna de gehele plaat is net een sneltrein en alleen in de titeltrack wordt er op de rem getrapt. Die snelheid is ook terug te zien aan de speelduur van de plaat. Niet eerder was een album van de formatie namelijk zo kort, want na een krappe vijfentwintig minuten is het alweer afgelopen. Dat is wellicht pover, maar gelukkig valt dat niet te zeggen over de kwaliteit van de songs.

Het is vooral vocalist Jesse Barnett die weer schittert. Het blijft imponerend hoe hij altijd honderd procent geeft. Zijn woede is duidelijk merkbaar en mede dankzij de treffende teksten komen de nummers écht binnen. Vooral de titeltrack is een goed voorbeeld hier van, maar ook de manier hoe hij de lyrics in Spineless uitspuwt is indrukwekkend.

Is Keep Planting Flowers dan het beste wat Stick To Your Guns uit heeft gebracht? Nee, dat niet. Qua agressie en doeltreffendheid overtreft het album zeker de laatste wapenfeiten, maar het album moet in voorganger Spectre zijn meerdere erkennen. Hierop weet de band het beste uit zichzelf te halen qua afwisseling tussen agressie en melodie en ditmaal zijn de nummers ook iets minder memorabel. Desondanks is Keep Planting Flowers een prima aanvulling op de discografie van Stick To Your Guns en zal de liefhebber van de snellere kant van de band hier vooral veel plezier aan beleven.

Tracklist
1. We All Die Anyway
2. Spineless
3. Permanent Dark
4. Invisible Rain
5. Severed Forever
6. More Than A Witness
7. Keep Planting Flowers
8. Eats Me Up
9. Who Needs Who (Feat. Terror)
10. H84U (Feat. SeeYouSpaceCowboy)

Score: 76 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 17 april 2025

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.