Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Unto Others - Never, Neverland
Jaar van release: 2024
Label: Century Media Records

 -

Muziek uit de jaren tachtig lijkt populairder dan ooit. Al tijden is er sprake van een heropleving van klassieke muziekstijlen, waaronder traditionele heavy en speed metal. Ook is er veel aandacht voor new wave, punk en gothic rock. Het Amerikaanse kwartet Unto Others (in 2017 begonnen als Idle Hands) speelt muziek met vooral invloeden uit het laatstgenoemde duistere muziekgenre. De twee voorgaande albums Mana (2019 en heruitgegeven in 2021) en Strength (2021) en het viertal ep’s konden op enthousiaste reacties van pers en publiek rekenen.

De verleidelijke darkrock bomvol invloeden van bijvoorbeeld The Sisters Of Mercy, Joy Division en The Cure pakt eenvoudig en zorgt ondanks de regelmatig kille en morbide teksten voor gevoelens van warmte, romantiek en verlangen. Het is echter wel liefde op een verraderlijk spijkerbed. Op Never, Neverland borduren gitarist en zanger Gabriel Franco, bassist Brandon Hill, drummer Colin Vranizan en gitarist Sebastian Silva voort op de inmiddels bekend klinkende formule. De mistroostige, uptempo gothicrocktracks, waarvan Fame, When The Kids Get Caught en Raigeki 雷撃 prima voorbeelden zijn, vormen nog altijd de hoofdmoot. Deze worden afgewisseld met diverse powerballads. Over het algemeen klinken de songs bijzonder melodieus, niet al te rauw en weten ze vlot te pakken. Misschien iets toegankelijker, zoals de openingstrack Butterfly dan het voorgaande werk, maar dat kan ook komen door gewenning.

Nieuw is dat de songlengte van soms maar net drie minuten, korter is dan voorheen en dat er tussen de maar liefst zestien tracks een aantal kortere, instrumentale interludes staan. Daarnaast zijn de stevige punk- en metaluitbarstingen opvallend. Het vlijmscherpe Momma Likes The Door Closed roept beelden op van een wilde pit en Flatline klinkt als het betere beukwerk van een hardcoregezelschap. Hoewel enkele tracks radiovriendelijker klinken dan voorheen, zijn er dus ook elementen in tegenovergestelde richting, die live voor het nodige vuurwerk zullen zorgen. Het is wellicht het gevolg van de opgedane ervaring tijdens de recente, flinke wereldtournee. En dankzij de inspraak van de bandleden, want ondanks dat Franco verantwoordelijk is voor het leeuwendeel van het schrijfwerk, is Never, Neverland een echte teamprestatie.

Het resultaat mag er zijn: de compactere songs voorkomen de sleur en herhaling die af en toe te proeven is tijdens de langere tracks op voorgaande platen. De diversiteit in stijlen maakt het nieuwe materiaal spannend en doet denken aan een gothicvariant van een band als Therapy?. Never, Neverland klinkt bekend, maar bevat genoeg nieuwe elementen om fris en verrassend voor de dag te komen.

Tracklist:
1. Butterfly
2. Momma Likes The Door Closed
3. Angel Of The Night
4. Suicide Today
5. Sunshine
6. Glass Slippers
7. Fame
8. When The Kids Get Caught
9. Flatline
10. Time Goes On
11. Cold World
12. I Am The Light
13. Farewell…
14. Raigeki 雷撃
15. Hoops
16. Never, Neverland

Score: 83 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 20 september 2024

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.