Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Frozen Soul - Glacial Domination
Jaar van release: 2023
Label: Century Media Records

 -

Frozen Soul debuteerde twee jaar geleden met zijn album Crypt Of Ice. De plaat krijgt lovende kritieken vanwege het onvervalste oldschooldeathmetal-geluid. Over de gehele linie komt de debuutplaat toch wel wat tekort door het gebrek aan een eigen smoel en doordat het allemaal te veel op elkaar lijkt. De Texanen steken hun liefde voor Bolt Thrower en Obituary namelijk niet onder stoelen of banken. En dat zorgt ervoor dat de tracks een groot “klinkt als”-gehalte hebben. Inmiddels zijn we twee jaar verder en is de tweede langspeler Glacial Domination bijna twee maanden uit.

Ook bij het maken van de opvolger lijken de Amerikanen de blauwdrukken van de vroegere deathmetalgiganten goed te hebben bestudeerd. Luister maar naar de eerste tracks Invisible Tormentor en Arsenal Of War en je zult er makkelijk invloeden van Bolt Thrower en Morbid Angel in ontdekken. Na deze lekkere inkomers laat Frozen Soul horen dat het stappen heeft gezet. De rest van het album is gevarieerder en op songwriting-vlak hebben de vier heren en dame ook vooruitgang geboekt.

Het songmateriaal klinkt gevarieerd en de composities zijn wat complexer opgezet. Het rechttoe rechtaan Death And Glory wordt bijvoorbeeld afgewisseld door het tragere, lompere Morbid Effigy (met gastvocalen van John Gallagher van Dying Fetus). In het duo Frozen Soul en Assimilator laat de band horen wat deze in zijn mars heeft. Beide nummers lopen min of meer in elkaar over (er is een muziekvideo gemaakt voor beide songs samen) en zitten goed in elkaar. Lompe midtempo gitaarriffs, ritmes en melodieuzere gitaarpartijen worden afgewisseld en zijn allesbehalve voorspelbaar. De songstructuur doet wat denken aan die van Carcass op Heartwork.

Ook de individuele bandleden hebben progressie geboekt. Zo klinken de diepe grunts en grommende vocalen van Chad Green beter dan op de vorige plaat. Zijn gevoel voor tonatie en uitspraak van de teksten maken de songs unieker. Daarnaast is het gitaristenduo Michael Munday/Chris Bonner beter op dreef. Er is een mooie balans tussen de melodieuze en lompere gitaarpartijen en de gitaarsolo’s blijven goed hangen. Het gebruik van instrumentale synthesizer-intermezzo’s waarmee er een jarentachtig sci-fi-achtig sfeer wordt neergezet, is natuurlijk een kwestie van smaak, maar ze passen goed tussen de tracks en hebben een toegevoegde waarde.

Frozen Soul heeft met Glacial Domination vooruitgang geboekt. Het is niet alleen een laagdrempelige deathmetalplaat die je makkelijk opzet, maar die ook een langere houdbaarheidsdatum kan hebben. Qua originaliteit is er natuurlijk nog steeds wel wat winst te boeken. Op Crypt In Ice leunt Frozen Soul nog te nadrukkelijk op de oldschooldeathmetal-ouders. Met deze plaat laat Frozen Soul al meer een eigen gezicht zien. Hopelijk doen de Texanen op de volgende plaat er nog een schepje bovenop en gaat ze nog meer op eigen benen staan.

Tracklist:
1. Invisible Tormentor
2. Arsenal Of War
3. Death And Glory
4. Morbid Effigy
5. Annihilation
6. Glacial Domination
7. Frozen Soul
8. Assimilator
9. Best Served Cold
10. Abominable
11. Atomic Winter

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 15 juli 2023

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.