Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Review

Frozen Soul - Crypt Of Ice
Jaar van release: 2021
Label: Century Media Records

Frozen Soul - Crypt Of Ice

De old school deathmetalrevival houdt nog altijd aan. Vorig jaar kwamen oudgedienden Benediction en Incantation met degelijke albums, maar waren het toch recenter opgerichte bands als Undergang, VoidCeremony en vooral LIK die in positieve zin opvielen met hun platen. Hoe zal het de deathmetalbands in 2021 vergaan? Frozen Soul neemt het voortouw. Crypt Of Ice is het debuut van de groep uit Fort Worth, Texas, die nog niet zo lang actief is.

Net als veel andere formaties die het dode metaal uit de jaren negentig eren, vindt ook Frozen Soul het wiel niet opnieuw uit. Bolt Thrower, Carcass, Asphyx en Obituary zijn namen die vaak te binnen schieten. Met name de invloed van eerstgenoemde ligt er dik bovenop. Het meest verrassend zijn de slam-elementen à la Mortician en Devourment die hier en daar voorbijkomen, zoals in de goede albumopener en Merciless.

Het sterkste element in de death metal van Frozen Soul zijn de logge riffs. Ze zijn primitief en in eerste instantie doeltreffend. Het kwintet groovet erop los, zoals in het overtuigende Wraith Of Death, het sinistere Gravedigger en het macabere Twist The Knife. Daarbij ligt het tempo vrijwel altijd laag, al zijn er hier en daar welkome versnellingen, zoals in Encased In Ice en het titelnummer.

Na verloop van tijd recyclet de groep zijn ideeën en hebben ze minder impact. De aandacht verslapt daardoor. Elke track heeft weliswaar zijn sterke momenten en tempowisselingen waardoor die aandacht weer terugkeert, maar wat meer variatie en originaliteit zou die aandacht langer vasthouden.

De mix is zeer helder, waardoor je alles goed kunt horen. Het prominente gitaargeluid is echter rauw en vol. Dat laatste komt mede door het fuzzy basgeluid, dat in Twist The Knife goed is uitgelicht. De drumsound had wat krachtiger gemogen. Met name het snaregeluid komt er wat bekaaid en overgeproduceerd van af. De Morbid Angel-achtige pauken komen wél goed tot hun recht. De grunts à la Bolt Thrower zijn niet krachtig, maar passen wel bij het morbide sfeertje en hebben vooral een atmosferische en ritmische insteek.

Crypt Of Ice is een degelijk debuut dat met name in de smaak zal vallen bij fans van old school death metal waarbij niet al te moeilijk gedaan wordt. Het is allemaal vrij simpel en vooral groovy. Als een combinatie van Bolt Thrower en chugging slamriffs je aanspreekt, zou je Frozen Soul zeker een kans moeten geven. Jaarlijstmateriaal is het echter zeker niet.

Tracklist:
1. Crypt Of Ice
2. Arctic Stranglehold
3. Hand Of Vengeance
4. Wraith Of Death
5. Merciless
6. Encased In Ice
7. Beat To Dust
8. Twist The Knife
9. Faceless Enemy
10. Gravedigger

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 29 januari 2021

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.