Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Pantera - Vulgar Display Of Power
Jaar van release: 1992
Label: Atco Records

 -

Pantera gaat binnenkort weer touren, na jarenlange afwezigheid. Voor de in de tussentijd overleden Abbott-broers (gitarist Dimebag Darrell en drummer Vinnie Paul) is een adequate vervanging geregeld. Niemand minder dan Zakk Wylde (Black Label Society) en Charlie Benante (Anthrax) gaan proberen om een zo goed mogelijk eerbetoon te brengen, samen met kernleden Philip Anselmo (zang) en Rex Brown (bas). Het is daarom tijd om die verstofte succesplaten uit de jaren negentig tevoorschijn te halen, teneinde ons voor te bereiden op een mogelijk weerzien met Pantera in een grote zaal of op een festival.

Bovenop het stapeltje ligt Vulgar Display Of Power (1992), het zesde en waarschijnlijk meest geprezen en invloedrijke studio-album van de Amerikaanse band. De cd, die groove metal naar de mainstream bracht, begint sterk. Opener Mouth For War is een agressieve thrashgranaat, die genoeg melodie, groove en afwisseling bevat om vier minuten lang boeiend te blijven. De tweede track, A New Level, kan er net mee door.

Daarna volgt het hoogtepunt van de alleen in de Verenigde Staten al meer dan twee miljoen keer verkochte langspeler. Bijna elke metalfan zal de MTV-hit Walk reeds kennen en dat is niet voor niets. Als je de gekunstelde stoerdoenerij van Anselmo in dit nummer niet al te serieus neemt ("Are you talking to me? Walk on home, boy!"), dan is Walk gewoon een catchy meebruller die tot het beste behoort wat het subgenre 'groove metal' ons te bieden heeft.

Voorlopig blijft de kwaliteit van de songs nog op een hoog niveau met twee uitersten: het korte, razendsnelle Fucking Hostile en de relatief lange powerballad This Love. Net als de andere rustige song op deze schijf, de afsluiter Hollow, kan This Love niet tippen aan de twee jaar eerder verschenen monsterballad Cemetery Gates, maar dat lied is wat mij betreft dan ook het allerbeste wat Pantera ooit op de plaat heeft geperst. Hoewel het viertal dat niveau hier niet bereikt, behoren de beide gevoelige nummers op Vulgar Display Of Power wel degelijk tot de hoogtepunten van deze cd.

Het probleem zit hem in de vijf tracks die het ruim 23 minuten durende interval tussen This Love en Hollow in beslag nemen. Het zijn stuk voor stuk middelmatige opvullers, die niet blijven hangen en soms tot gapen aanzetten. De gitaarriffs van Dimebag Darrell en de drumfills van Vinnie Paul zijn, met alle respect voor de doden, in deze composities weinig memorabel. Een overdaad aan agressie gaat ten koste van pakkende melodieën. Dit geldt evenzeer voor de vocalen. Phil Anselmo kan best goed zingen, maar beperkt zich op deze langspeler veelal tot eentonig geschreeuw. Dat hij in No Good (Attack The Radical) sommige stukken rapt, is helaas geen verbetering.

Vulgar Display Of Power was een groot commercieel succes, komt vaak voor in lijstjes van de 'belangrijkste' of 'beste' metalalbums ooit en heeft vele muzikanten beïnvloed. Ik kom echter tot de conclusie dat hij een aantal goede tot geweldige songs bevat, maar als geheel tekortschiet voor een zeer hoge score. Datzelfde geldt voor andere bestsellers als Cowboys From Hell (1990) en Far Beyond Driven (1994). Drie decennia geleden was dit reeds mijn beleving van Pantera's werk en hernieuwde luisterbeurten veranderen weinig aan die mening.

Is Vulgar Display Of Power voor jou wel van begin tot eind een genot om te beluisteren? Laat het ons weten in een (Facebook-)reactie. Overigens denk ik dat de huidige line-up van Pantera met de juiste setlist ook een minder grote fan een uurtje topvermaak kan bieden, dus hoop ik het gezelschap komende zomer wel degelijk op een festival tegen te komen, om nummers als Walk, Mouth For War en This Love mee te brullen of zingen.

Tracklist:
1. Mouth For War
2. A New Level
3. Walk
4. Fucking Hostile
5. This Love
6. Rise
7. No Good (Attack The Radical)
8. Live In A Hole
9. Regular People (Conceit)
10. By Demons Be Driven
11. Hollow

Score: 77 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 2 december 2022

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.