Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aesop Dekker (Agalloch) - 56
  • Albert Collins† - 94
  • Brian Greenway (April Wine) - 75
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 78
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 74
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 54
  • Ethan Brosh (Fifth Angel) - 47
  • Ivan Sekyra (Drakar)† - 74
  • Jane Dornacker (The Tubes)† - 79
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 58
  • Kevin Storm (Heidevolk) - 46
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 79
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 79
  • Mathias van Echelpoel (Chikatilo) - 34
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 50
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Richard Oakes (Suede) - 50
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 84
  • Timo Claas (Lay Down Rotten) - 47
  • Wayne Fabra (Necrophagia) - 60

Vandaag overleden:
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 2026
Review

Mountain Eye - First We Become Ashes
Jaar van release: 2022
Label: Crusader Records

 -

Het uit Amsterdam afkomstige Mountain Eye maakt alternatieve metal en is in 2017 opgericht. Twee jaar later bracht de groep zijn debuutplaat Roads Uncharted (2019) in eigen beheer uit. Voornamelijk beïnvloed door acts als Korn, Disturbed, Linkin Park en Mudvayne laat de formatie horen over goede kwaliteiten te beschikken en kwam met een collectie degelijke, maar niet wereldschokkende songs. De potentie op deze plaat is hoorbaar, maar ook de ruimte voor groei. Drie jaar later komt de band met opvolger First We Become Ashes. Hierop laat de formatie een sterke ontwikkeling horen. 

Bij opener One Of Nothing is meteen de invloed van Mudvayne duidelijk merkbaar. Vocalist Arthur Robinson klinkt akelig veel als Chad Gray, maar laat ook meteen horen veel meer in zijn mars te hebben. Moeiteloos schakelt hij tussen zijn ruwe vocalen en cleane zang en weet daarbij te imponeren. Hij klinkt enorm gevarieerd en presenteert zich niet alleen in dit nummer, maar op het gehele album als een smaakmaker. Ook de andere bandleden geven een prima visitekaartje af. Het is vooral het diverse gitaarwerk wat opvalt. Naast de vele nu-metalriffs komen er ook elementen van andere stijlen voorbij, tot aan oosterse gitaarklanken toe.

First We Become Ashes is dan ook een plaat met enorm veel afwisseling. Waar het album veel up-tempo en agressieve tracks kent (Synopsis, Peščera, 9 Knives, Elemental en afsluiter IME), heeft Mountain Eye ook een melodieuzere, progressieve en ingetogen kant. Deze komt dan ook veelvuldig aan bod. Het knappe hierbij is dat de groep vele gezichten laat zien en geen enkele track hetzelfde klinkt. Het nadeel is wel dat er cohesie mist, waardoor een echt duidelijke smoel die de band typeert ontbreekt.

Want ondanks dat het materiaal makkelijk wegluistert, duurt het wel een aantal luisterbeurten voordat de schoonheid van de tracks zich volledig openbaart. De songwriting is sterk. Met name de opbouw van Hibernation naar My Last Winter Trail en hoe het nummer zich daarna ontvouwt is lovenswaardig. Deze track behoort mede daardoor tot de hoogtepunten van de plaat. Ook Let Me Dream Forever is een sterke song. Wederom krijgt deze een lange inleiding en overtuigt daarna met zijn mooie overgang tussen coupletten en refreinen, plus de niet alledaagse oosterse stijl die erin verwikkeld is. Daarnaast zijn ongecompliceerde rockers als One Of Nothing en Synopsis absoluut vermakelijk.

Een punt van kritiek is wel dat sommige tracks te veel in de herhaling vallen en daarmee net te langdradig zijn of soms net te lang duren. Peščera, Away From Here en afsluiter IME zijn daar voorbeelden van. De ideeën klinken fris en goed, maar zouden iets compacter toegepast kunnen worden om de luisteraar bij de les te houden. Los daarvan is het kwaliteit en veel plezier wat de formatie laat horen. Een plaat als First We Become Ashes verdient dan ook aandacht. Qua meer mainstream-georiënteerde metal-releases van Nederlandse bodem behoort dit wel tot één van de sterkste die dit jaar is uitgekomen. Het zou radiostations die alternatiever programmeren sieren om Mountain Eye eens voorbij te laten komen. De band verdient namelijk de kans om aan het grote publiek voorgesteld te worden.

Tracklist:
1. One Of Nothing
2. Synopsis
3. Watershed
4. Away From Here
5. Hourglass
6. Let Me Dream Forever
7. Peščera
8. Event Horizon
9. 9 Knives
10. Hibernation
11. My Last Winter Trail
12. Elemental
13. IME

Score: 83 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 18 oktober 2022

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.