Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
    8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Splendidula en Doomcult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
  • Aries (Hellsaw) - 44
  • Biz Markie† - 62
  • Chris Astley (Xentrix) - 58
  • Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
  • Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
  • Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
  • Juho Törmälä (Frostburn) - 40
  • Paul Gray (Slipknot)† - 54
  • Roger Chapman (Family) - 84
  • Steve Howe (Yes) - 79
  • Tore Østby (Conception) - 54

Vandaag overleden:
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Review

Disquiet - Instigate To Annhiliate
Jaar van release: 2022
Label: Soulseller Records

 -

Zes jaar zit er tussen Instigate To Annhiliate, het derde studioalbum van de Nederlandse thrashers Disquiet, en voorganger The Condemnation. Het kwintet speelt moderne, snoeiharde thrash metal (met daarin invloeden van de Bay Area Thrash) en mengt deze met deathmetalinvloeden uit het Hoge Noorden. Dankzij twee uitstekende platen krijgt de band terecht internationale aandacht. Op deze nieuwe langspeler vernieuwt het vijftal enerzijds, onder meer met een volledig instrumentale track en enkele duetten, maar blijven anderzijds de voornaamste bestanddelen ongewijzigd; Disquiet houdt het bij vlotte, melodieuze thrash met flink wat ruige randen.

In eerste instantie valt de hoge productiewaarde op. De muziek klinkt modern en gepolijst, maar dat gaat niet ten koste van het ruige karakter van de songs. De diverse lagen in de vocalen zijn duidelijk hoorbaar en dat geldt eveneens voor elke noot in de vliegensvlugge solo's. Geweldig! Die aandacht voor kwaliteit en detail beperkt zich niet alleen tot wat we horen, want de videoclips zitten al net zo goed in elkaar. Kosten noch moeite zijn er gespaard. Dat loont, want Instigate To Annihilate maakt een uitstekende eerste indruk.

Zoals gezegd bedient Disquiet zich van een welbekende thrashformule. Deze is echter doorspekt met moderne elementen en Scandinavische deathmetalinvloeden. Het levert een fris en modern geluid op, dat we vaker horen bij hedendaagse crossoverthrashacts. De songs moeten het vooral hebben van de pakkende refreinen en de aanstekelijke groove. Hoewel het dubbele gitaarwerk heerlijk effectief is, met venijnige riffs en lekker wilde solo's (Demonic Firenado), zijn het vooral de zanglijnen van Sean Maia die indruk maken. De contrasten tussen cleane en grommende vocalen spreken aan en bieden af en toe wat verlossing van het ruige beukwerk (Designed To Violate).

Mindere tracks zijn er eigenlijk niet te vinden, hoewel het instrumentale A Dying Fall voor mij weinig toevoegt. Doe mij dan maar het agressieve en swingende Destroyance. De mannen krijgen op het album hulp van gitarist Damir Eskic, die een solo bijdraagt tijdens Demonic Firenado, en zangeressen Vicky Psarakis (The Agonist) en Charlotte Wessels (ex-Delain). Beide songs waarin de dames meezingen, vormen hoogtepunten. Wrecked met Psarakis is een ruige track die veel lijkt op het overige werk. De duetvorm heeft beslist meerwaarde. Dat laatste geldt ook voor The Final Trumpet met Wessels, hoewel het karakter van de songs heel anders is. Het nummer is melodieuzer en donkerder dan de voorgaande tracks en meer een horrorvertelling met een klassieke beauty-and-the-beast-sfeer dan een ruige thrashsong.

Disquiets derde langspeler stelt niet teleur. Het moderne en energieke karakter van de nummers werkt zeer aanstekelijk. Door te innoveren met onder meer duetvormen en diverse, melodieuze richtingen, houden de mannen hun geluid fris en uitdagend.

Tracklist:
1. Rise Of The Sycophants
2. Demonic Firenado
3. Designed To Violate
4. Instigate To Annihilate
5. Wrecked
6. No Moral Dignity
7. Destroyance
8. Sicario
9. A Dying Fall
10. The Final Trumpet

Score: 83 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 17 mei 2022

Meer Disquiet:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.