Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 67
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 45
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 66

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Reverend Bizarre - Slice of Doom
Jaar van release: 2004
Label: PsycheDOOMelic Records
Reverend Bizarre - Slice of Doom
Wat, alweer een nieuw album van Reverend Bizarre? Helaas niet, maar voor liefhebbers van de Finse doomgoden vormt deze uitstekende compilatie van Psychedoomelic meer dan genoeg aanleiding voor een vreugdedansje.

We hebben hier te maken met een mooi vormgegeven naslagwerk dat de twee versies van de "Slice of Doom"-demo en een aantal bonus tracks bevat. Wat betreft de demo vinden we naast rauwe, ongepolijste versies van "In the Rectory of the Bizarre Reverend" (van het gelijknamige debuutalbum) en "Strange Horizon" (van het recente meesterwerk "Harbinger of Metal") op deze cd ook de twee intro's en een outro van de demo's terug, evenals het magistrale "Fucking Wizard". Alleen dit nummer maakt aanschaf van deze compilatie al de moeite waard. Wat deze opnames ook meerwaarde verleent is de grove productie, die het klassieke aspect van Reverend Bizarre de mogelijkheid geeft extra tot uiting te komen. Het resultaat is een zeer authentiek klinkende demo die zowaar in de jaren '70 lijkt te zijn opgenomen.

Naast twee hidden tracks van de "Slice of Doom" demo's en een fragment van de oudste opnames die de band gemaakt heeft (met een cassetterecorder opgenomen en zonder zang, want men had geen beschikking over een microfoon) bevat het schijfje verder nog vier nummers die van allerlei compilaties zijn geplukt. "Funeral Summer" is een zeer neerslachtig nummer dat z'n naam eer aan doet, "Doomsower" is vrij stevig en melodisch, "Dark World" is een Saint Vitus cover die uiteraard zeer gepassioneerd uitgevoerd wordt en "Doom Over the World" misstaat niet als volkslied voor doomliefhebbers.
Naast de muzikale hoogstand is ook de vormgeving van deze plaat dik in orde. De grote hoeveelheid informatie in het boekje en het aantrekkelijke artwork maakt het totaalplaatje helemaal af.

"Slice of Doom" vormt een noodzakelijke aanvulling op je old school doom collectie, evenals de andere releases van Reverend Bizarre. Deze kerels beheersen de doomstijl zo goed, dat zelfs hun scheten nog betere doomnummers zijn dan het beste materiaal van het gros aan genregenoten. Doom what thou wilt shall be the whole of the law!

Tracklist:
1. Pyramids of Mars
2. Intro
3. In the Rectory of the Bizarre Reverend
4. Strange Horizon
5. Fucking Wizard
6. Outro
7. First edition hidden track
8. Second edition hidden track
9. Excerpt from the "Lohja-era" rehearsal tape
10. Funeral Summer
11. Doomsower
12. Dark World
13. Doom Over the World

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 16 juni 2004

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.