Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Tomahawk - Tonic Immobility
Jaar van release: 2021
Label: Ipecac recordings

Tomahawk - Tonic Immobility

Na vorig jaar Mr. Bungle nieuw leven te hebben ingeblazen, heeft Mike Patton ook Tomahawk weer afgestoft. In 2013 hebben we met Oddfellows voor het laatst iets gehoord van deze noise-/alternatieve rockgroep. Patton mag dan het bekendste lid zijn, Tomahawk is vooral de band van gitarist/songwriter Duane Denison (The Jesus Lizard). Op Tonic Immobility zorgt hij dan ook voor een heel herkenbare Tomahawk-sound.

Er is nauwelijks een goede omschrijving te geven van het geluid van Tomahawk behalve dan dat de onconventionele songs op het randje van noise en alternatieve rock balanceren. Denison zet de lijnen uit met zijn ritmische gitaarspel dat uit duizenden te herkennen is. Ook de sound van de ritmesectie bestaande uit John Stanier (Helmet) en Trevor Dunn (Mr. Bungle, Melvins, Fantômas) zorgen op de nieuwe plaat weer voor een heel herkenbaar Tomahawk. En dan Mike Patton. Hij schreeuwt, krijst, hijgt, gilt en kreunt als vanouds.

Ondanks het onmiskenbare Tomahawk-geluid, is Tonic Immobility geen sterke plaat. Hoewel Mike Patton weer flink tekeergaat, is hij regelmatig de zwakste schakel. Aan zijn stemgeluid is te horen dat hij wat ouder is geworden. Dat mag natuurlijk, maar de gekte die hij laat horen, komt vaak te geforceerd over en ook de songteksten behoren zeker niet tot zijn sterkste. Op songwriting-gebied schiet dit album ook tekort. Met SHHH, Valentine Shine, Predators And Scavengers en Recoil zijn er zeker wel wat hoogtepunten te vinden. Daar staat een aantal erg zwakke nummers tegenover, met het inspiratieloos overkomende Dog Eat Dog als dieptepunt. Songs die klinken als Tomahawk, maar qua kwaliteit en beleving echt tekortschieten.

Tonic Immobility biedt hier en daar wat lichtpuntjes, maar over de gehele linie is dit geen memorabele plaat. Het contrast met het zelfgetitelde debuut en Mit Gas (2003) is groot. Ondanks dat het hier en daar een feest der herkenning is, lijkt de angel eruit bij Tomahawk. Jammer.

Tracklist:
1. SHHH!
2. Valentine Shine
3. Predators And Scavengers
4. Doomsday Fatigue
5. Business Casual
6. Tattoo Zero
7. Fatback
8. Howlie
9. Eureka
10. Sidewinder
11. Recoil
12. Dog Eat Dog

Score: 65 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 24 april 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.