Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Meslamtaea - Geketend In De Schaduw Van Het Leven
Jaar van release: 2020
Label: Babylon Doom Cult Records
Meslamtaea - Geketend In De Schaduw Van Het Leven
Meslamtaea lijkt misschien een nieuwe tak aan de Nederlandse blackmetalboom, maar de wortels van zowel de band als de individuele leden gaan diep terug. Al opgericht in 1998, duurt het zeven jaar voordat Floris Velthuis, destijds de enige aandrijver achter Meslamtaea, het debuutalbum New Era aflevert. De plaat verschijnt via het kleine, maar in de blackmetalunderground gerespecteerde label Eisenwald en krijgt destijds een positieve recensie van collega Jeroen. Dan blijft het een tijdlang stil, met uitzondering van twee obscure split-releases met de Nederlandse undergroundband Cultus.

Vanaf 2018 voegt Kaos (Asgrauw) zich als vocalist bij Meslamtaea en vanaf dat moment lijkt het tweetal in een productieve fase te zitten. Na de release van de split Utopia (2017), met Asgrauw, verschijnt in 2019 dan eindelijk de tweede full-length Niets En Niemendal. Slechts één jaar later ligt Geketend In De Schaduw Van Het Leven in de schappen. De plaat wordt net als zijn voorganger gekenmerkt door de sfeervolle, tot de verbeelding sprekende hoes, die een grimmig toekomstbeeld voor de mensheid lijkt te schetsen.

De muziek op Geketend In De Schaduw Van Het Leven is avontuurlijk en zelfs avantgardistisch ingesteld. Met name het werk van Laster lijkt een belangrijke inspiratiebron te zijn, maar Meslamtaea behoudt – in tegenstelling tot die band - tegelijkertijd de grimmigheid die de hoes al zo treffend weergeeft. De rauwe en bij vlagen nogal maniakale screams van Kaos, die zich af en toe laat gaan in angstaanjagende kreten, dragen ook bij aan het grauwe karakter van het album. Hoewel Laster de voornaamste inspiratiebron lijkt, doet Meslamtaea me qua ontdekkingsdrang ook wel wat denken aan het vergeten Camera Obscura-tweeluik van de eveneens Nederlandse band Ordo Draconis.

Naast de avontuurlijke composities, die vloeiend in elkaar overlopen, verzorgt Otto Kokke (van de freejazz-meets-grindcoreband Dead Neanderthals) een bijdrage op de saxofoon in Illusie, die naar meer smaakt. Op Geketend In De Schaduw Van Het Leven zijn meer gastbijdrages te horen. Zo horen we de felle screams van Fraukje van Burg (Doodswens) in Illusie, terwijl niemand minder dan HerrAIDS (ex-Bunkur, ex-Sauron, Ibex Angel Order, Verbum Verus) in Bitter zijn opwachting maakt. In het afsluitende Vuilnis zijn ze zelfs samen te horen. Het tekent de wortels in de underground van de band, iets dat zich ook vertaalt in de gerafelde productie, die ontdaan is van opsmuk en franje. Dat maakt echter wel dat de avontuurlijke en intrigerende muziek van Meslamtaea soms iets te eendimensionaal uit de speakers komt schallen.

Op dit album horen we een band die bruist van de ideeën, maar af en toe nog wat zoekende is naar de uitvoering. De uitwerking is soms nog wat rommelig. Ik hoop dat Meslamtaea op een volgende plaat de experimenteerdrang verder durft te omarmen en het geheel van een rijker geluid weet te voorzien. Dat er nog veel in het vat zit, maakt het tweetal duidelijk met dit intrigerende werkje.

Tracklist:
1. Inktzwart
2. Ontwricht
3. Verdomde Wereld
4. Schemerdal
5. Illusie
6. Bitter
7. Vuilnis

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 januari 2021

Meer Meslamtaea:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.