Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
    15 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Hyla
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Klone
  • Praying Mantis en The Riven
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 66
  • Benoît Blin (Monolithe) - 46
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 34
  • Christian Müller (Night In Gales) - 49
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 51
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 50
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 53
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 85
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 42
  • Jacob Bannon (Converge) - 50
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 79
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 47
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 55
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 58
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 33
  • Larrie Londin (Journey)† - 83
  • Martin (Manatark) - 50
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 53
  • Simon McKay (The Agonist) - 40
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 35
  • Tim Mallare (Overkill) - 61
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 65

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

Avantasia - The Metal Opera
Jaar van release: 2001
Label: AFM Records
Avantasia - The Metal Opera
Hmzz dat deze cd nog niet beschreven is hier. Dit is toch echt een van de beste Metal cd's die er dit jaar is uitgekomen. Maar goed nu is de eer aan mij om deze geweldige cd te beschrijven.
Deze cd zou je kunnen vergelijken met de Ayreon cd's, qua opzet dan. Gewoon veel geweldige gastzangers een paar geweldige muzikanten en een meesterbrein die alles bij elkaar brengt. Qua muziek is het effe andere koek omdat dit gewoon pure Power Metal is.

Goed het meesterbrein is de van Edguy bekende zanger/componist Tobias Sammet. En hij heeft een indrukwekkende rij muzikanten weten op te trommelen.
Henjo Richter - Gitaar (Gamma Ray) / Markus Grosskopf - Basgitaar (Helloween) / Alex Holzwarth - Drums (Rhapsody) / Jens Ludwig - Gitaar (Edguy). De gastzangers en zangeres vertel ik wel bij de nummers

Het album opent met het instrumentale Prelude, een orchestraal bombastisch begin wat je meteen in de juiste sfeer brengt. Dan barst het geweld los met Reach Out For The Light Een supersnel power metal nummer met een geweldige hoofdrol voor ex-Helloween zanger en mijn grote zangvoorbeeld Micheal Kiske (Overigens hij doet mee onder de schuilnaam Ernie). Overigens zingt op elk nummer Tobias Sammet ook mee. Serpents In Paradise is een lekker agressief en snel nummer met David Defeis als gastzanger.

Malleus Maleficarum is een gesproken tussenstukje. Vervolgd door het lekkere Breaking Away met weer Micheal Kiske. Daarna komt toch wel een van mijn favoriten. Het schitterende Farewell is een geweldige bombastische ballade met een geweldig maar veels tekort gastoptreden van ons eigen Sharon den Adel. Om tranen van in je ogen te krijgen. The Glory Of Rome is weer een lekker snel nummer met de geweldige Rob Rock en de van At Vance bekende Oliver Hartmann.

In Nomine Patris is weer een instrumentaal tussenstukje. gevolgd door het mooie midtempo Avantasia met weer Micheal Kiske achter de mic. A new Dimension is alweer een instrumentaaltje. Inside is een korte ballade met Andre Matos (ex-Angra en absoluut niet mijn favoriete zanger!) en de altijd geweldige Kai Hansen (Gamma Ray) als gastzangers. Kai zingt ook samen met o.a. Rob Rock op het geweldige midtempo nummer Sign Of The Cross. Het afluitende nummer The Tower is mijn favoriet van het album. Een geweldige opbouw met een van de mooiste refreinen die ik ken en met een meesterrol voor Micheal Kiske. Ook Timo Tolkki (Stratovarius) komt nog effe langs in dit nummer.

Tobias Sammet heeft met dit album een meesterwerk afgeleverd waar menig muzikant alleen maar van kan dromen. Ook het verhaal waar het album over gaat is geweldig maar dat ga ik niet vertellen anders wordt het te lang. Het verhaal staat op de officele website van Avantasia dus dat moet je daar maar even opsnorren als je er in geintereseerd bent.

Ik kan niet wachten totdat deel twee uitkomt. De muziek schijnt Tobias al geschreven te hebben maar aangezien hij het nu effe heel druk heeft met zijn eigen band Edguy kan dat nog wel effe duren. Maar ik heb geduld.

Score: 97 / 100

Reviewer: Metalian-Diablo
Toegevoegd: 28 oktober 2001

Meer Avantasia:

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van een op 28-10-2001 om 14:48u
Score: 100 / 100

Alle muziek en zang is al opgenomen voor Avantasia deel 2. Release is volgend jaar zomer.

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van Wit op 28-10-2001 om 20:32u
Score: 10 / 100

Ik kan er maar weinig aan toevoegen. Het is inderdaad een geweldige cd.

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van een op 30-10-2001 om 13:44u
Score: 100 / 100

Ik dacht dat die drummer van Edguy was, niet Rhapsody, maar ik kan het mis hebben. Het album roelt.

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van Riptor op 26-02-2002 om 07:30u
Score: 70 / 100

toch maar eens halen denk ik :)

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van ZardoZ op 01-08-2002 om 15:05u
Score: 90 / 100

Echt een geweldig album, jammer alleen van dat Duitse steenkolen Engels in het boekje. Had de platenmaatschappij daar echt niet even naar kunnen kijken?

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van WorldOfMetal op 01-04-2004 om 20:16u
Score: 95 / 100

Prachtige cd, die Tobias Sammet kan er wat van. Hij heeft met zijn Edguy cd's al laten horen dat hij een songwriter en zanger van hoog niveau is. En dan komt hij met dit product, als je een dubbele metalopera kunt schrijven die constant blijft boeien, mede door de geweldige gastbijdragen, ben je heel wat mans...

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van MrBadguy op 14-11-2005 om 16:08u
Score: 95 / 100

Voor de meeste is dit natuurlijk een bekend werkje en er valt weinig aan toe te voegen. Wat voor sommige twijfelaars misschien nog wel de moeite waard om te weten is is dat dit voor mij dé CD was die mij als hardrocker overtuigd heeft van de kracht in powermetal.

Avantasia - The Metal Opera
Reactie van whatever op 26-02-2007 om 11:07u
Score: 99 / 100

ikzelf ben vol lof over avantasia, ik snap alleen niet dat ze zo onbekend zijn in nederland.. ze zijn zo ontzettend goed en je hoort er helemaal niks van..

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
  • 21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.