Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 18-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Bendigtsen (Where Angels Fall) - 47
  • Brian Paz (Dirge) - 47
  • Ed "Eddie Misery" Bacon (Apothys) - 41
  • Gus Chambers (Grip Inc.)† - 68
  • Hannes Van Dahl (Sabaton) - 36
  • Jeffrey Revet (Stream Of Passion) - 39
  • Jonathan Davis (Korn) - 55
  • Torsten Wolf (Human Fortress) - 59
Review

The Unguided - Father Shadow
Jaar van release: 2020
Label: Napalm Records
The Unguided - Father Shadow
“While I can’t hold your hand son, I will have your back”. Het kon een slecht geschreven zin uit een clichématige avonturenfilm zijn, maar het betreft de aftrap van Father Shadow, het vijfde album van de Zweedse, moderne metalformatie The Unguided. De band is een project van de broers Richard en Roger Sjunnesson, die The Unguided in 2010 oprichtten samen met zanger Roland Johansson. Het drietal opereerde oorspronkelijk in Sonic Syndicate, maar toen die band te veel begon af te wijken van de sound van de eerste platen, bleek The Unguided een welkom alternatief. De combinatie van zeer moderne, melodieuze death metal, metalcore en groove metal werkt aanstekelijk.

Ondanks een paar fijne albums blijkt The Unguided niet altijd een hoogvlieger. De twee voorgangers – het in 2016 verschenen Lust & Loathing en het een jaar later uitgebrachte And The Battle Royale (met nieuwe zanger Jonathan Thorpenberg) – zijn maar een makke bedoening. De muziek is te clichématig en uitgekauwd om echt indruk te maken. Natuurlijk, in vergelijking met de gedrochten die Sonic Syndicate tegenwoordig durft uit te brengen, is de muziek van The Unguided een verademing, maar in een wereld waarin de In Flames en Amaranthe-klonen als paddenstoelen uit de grond schieten, bleken deze langspelers te onopvallend om veel potten te breken.

De verwachtingen zijn dus niet bijster hoog voor Father Shadow, maar de plaat blijkt – ondanks de afgrijselijke hoes - verrassend aimabel. De beste nummers laten een combinatie van stoere grooves en subtiele, goed gebrachte cleane refreinen horen, gebracht met een flitsende ondertoon van catchy keyboardpartijen. Goede voorbeelden zijn het met fraaie melodielijnen doorspekte Never Yield, het melodieuze, afwisselende War Of Oceans en het sprankelende Fate’s Hand. Vooral de eerste helft van de schijf staat vol met prima, goed in het gehoor liggende composities, waarin vooral de cleane zang van Jonathan Thorpenberg een positieve indruk achterlaat. Hij weet zelfs de toch licht potsierlijke semi-ballad Where Love Comes To Die naar een redelijk niveau te trekken.

Minpunten zijn er ook. Zo zijn de grunts van Richard Sjunnesson niet slecht, maar werkt zijn overdreven stoere articulatie af en toe een beetje op de zenuwen. Daarbij beroept de band zich iets te vaak op hetzelfde type groove en breakdown, wat ten koste gaat van de melodieuze leads. Toch is het eindoordeel meer dan positief. Father Shadow klinkt een stuk geïnspireerder dan zijn voorgangers. De plaat bevat eigenlijk nauwelijks zwakke tracks en er is hoorbaar geschaafd aan sterkere composities. Daardoor nodigt Father Shadow uit tot meerdere luisterbeurten. Het is veelzeggend dat de drie Sonic Syndicate-covers (alle drie afkomstig van de eerste platen, toen die band nog prima muziek maakte) naadloos aansluiten bij de rest van het materiaal. Een sterke, moderne metalschijf met een hoge herspeelwaarde. Welkom terug mannen!

Tracklist:
1. Childhood's End
2. Never Yield
3. War Of Oceans
4. Breach
5. Where Love Comes To Die
6. Crown Prince Syndrome
7. Fate's Hand
8. Stand Alone Complex
9. Lance Of Longinus
10. Seth
11. Gaia
12. Jailbreak (Sonic Syndicate-cover)
13. Denied (Sonic Syndicate-cover)
14. Jack Of Diamonds (Sonic Syndicate-cover)

Score: 81 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 7 december 2020

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.