Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

The Unguided - Father Shadow
Jaar van release: 2020
Label: Napalm Records
The Unguided - Father Shadow
“While I can’t hold your hand son, I will have your back”. Het kon een slecht geschreven zin uit een clichématige avonturenfilm zijn, maar het betreft de aftrap van Father Shadow, het vijfde album van de Zweedse, moderne metalformatie The Unguided. De band is een project van de broers Richard en Roger Sjunnesson, die The Unguided in 2010 oprichtten samen met zanger Roland Johansson. Het drietal opereerde oorspronkelijk in Sonic Syndicate, maar toen die band te veel begon af te wijken van de sound van de eerste platen, bleek The Unguided een welkom alternatief. De combinatie van zeer moderne, melodieuze death metal, metalcore en groove metal werkt aanstekelijk.

Ondanks een paar fijne albums blijkt The Unguided niet altijd een hoogvlieger. De twee voorgangers – het in 2016 verschenen Lust & Loathing en het een jaar later uitgebrachte And The Battle Royale (met nieuwe zanger Jonathan Thorpenberg) – zijn maar een makke bedoening. De muziek is te clichématig en uitgekauwd om echt indruk te maken. Natuurlijk, in vergelijking met de gedrochten die Sonic Syndicate tegenwoordig durft uit te brengen, is de muziek van The Unguided een verademing, maar in een wereld waarin de In Flames en Amaranthe-klonen als paddenstoelen uit de grond schieten, bleken deze langspelers te onopvallend om veel potten te breken.

De verwachtingen zijn dus niet bijster hoog voor Father Shadow, maar de plaat blijkt – ondanks de afgrijselijke hoes - verrassend aimabel. De beste nummers laten een combinatie van stoere grooves en subtiele, goed gebrachte cleane refreinen horen, gebracht met een flitsende ondertoon van catchy keyboardpartijen. Goede voorbeelden zijn het met fraaie melodielijnen doorspekte Never Yield, het melodieuze, afwisselende War Of Oceans en het sprankelende Fate’s Hand. Vooral de eerste helft van de schijf staat vol met prima, goed in het gehoor liggende composities, waarin vooral de cleane zang van Jonathan Thorpenberg een positieve indruk achterlaat. Hij weet zelfs de toch licht potsierlijke semi-ballad Where Love Comes To Die naar een redelijk niveau te trekken.

Minpunten zijn er ook. Zo zijn de grunts van Richard Sjunnesson niet slecht, maar werkt zijn overdreven stoere articulatie af en toe een beetje op de zenuwen. Daarbij beroept de band zich iets te vaak op hetzelfde type groove en breakdown, wat ten koste gaat van de melodieuze leads. Toch is het eindoordeel meer dan positief. Father Shadow klinkt een stuk geïnspireerder dan zijn voorgangers. De plaat bevat eigenlijk nauwelijks zwakke tracks en er is hoorbaar geschaafd aan sterkere composities. Daardoor nodigt Father Shadow uit tot meerdere luisterbeurten. Het is veelzeggend dat de drie Sonic Syndicate-covers (alle drie afkomstig van de eerste platen, toen die band nog prima muziek maakte) naadloos aansluiten bij de rest van het materiaal. Een sterke, moderne metalschijf met een hoge herspeelwaarde. Welkom terug mannen!

Tracklist:
1. Childhood's End
2. Never Yield
3. War Of Oceans
4. Breach
5. Where Love Comes To Die
6. Crown Prince Syndrome
7. Fate's Hand
8. Stand Alone Complex
9. Lance Of Longinus
10. Seth
11. Gaia
12. Jailbreak (Sonic Syndicate-cover)
13. Denied (Sonic Syndicate-cover)
14. Jack Of Diamonds (Sonic Syndicate-cover)

Score: 81 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 7 december 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.