Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Glenn Hughes (Deep Purple) - 75
  • Mike Howe (Metal Church)† - 61
  • Serj Tankian (System Of A Down) - 59
  • Steve Smith (Journey) - 72
  • Tony Clarke (producent)† - 85

Vandaag overleden:
  • Báthori Erzsébet (seriemoordenaar) - 1614
  • Don Everly (The Everly Brothers) - 2021
  • Jerry Finn (producent) - 2008
  • Stuart Antsis (Cradle Of Filth) - 2022
Review

Necromancia - Check Mate
Jaar van release: 2004
Label: Mausoleum Records
Necromancia - Check Mate
Mausoleum Records heeft weer eens de rechten van een album opgekocht dat tot nu toe nog niet buiten Brazilië te verkrijgen was. Necromancia is typisch een bandje dat al twintig jaar meedraait en stug blijft doordraaien, maar die buiten eigen land nog nooit enige erkenning heeft gekregen. Laten we hopen dat dat middels 'Check mate' zal veranderen.

Necromancia speelt moderne thrash die wel heel erg doet denken aan Sepultura (ten tijde van 'Chaos A.D.') en Machine head. Tien korte puntige thrashnummers begeleiden de agressieve/kwade wereldverbeterende teksten. Opener 'Greed to kill' is één van de betere nummers van het album: een leuke riff, snelle solo's, Cavalera-achtige zang en een simpel maar effectief refrein. De andere nummers zijn eigenlijk variaties op dit ene nummer en van veel afwisseling is er niet sprake. Het gebrek aan afwisseling heeft ook een goede kant: nu klinkt het geheel erg coherent. Enkel het instrumentale 'Catch 22' breekt het geheel van up-tempo schreeuwnummers.

Zoals wel vaker voorkomt op Braziliaanse cd's, zijn er ook een vrij groot aantal gastbijdrages. De bekendste gastbijdrages komen van Andreas Kisser (bekend van Sepultura en tevens producer van dit schijfje) die wat meebrult en wat gitaarsolo's inspeelde en Alex Carmago (de beul van de geweldigde death metal band Krisiun) die wat meeschreeuwe op 'The blooding-Post war'.

Zoals bij elke Mausoleum release is het artwork volledig veranderd (wederom een erg lelijke computergemaakte tekeningcollage) en is er weer bonusmateriaal. De extra's zijn een cover van de Motörhead klassieker 'Overkill' (degelijke cover, maar het vuile basspel van Lemmy hebben ze jammer genoeg omgezet in gitaarlijnen zodat Necromancia's versie te braaf klinkt) en een mooie semi-live clip van 'Greed up to kill'. Een waardige release; maar het materiaal is te simpel en te voorspelbaar om echt potten te breken. Maar desalniettemin uitstekend voer voor Sepultura fans.

Tracklist:
1. Greed up to kill
2. Action/Reaction
3. Virus
4. The blooding - Post war
5. Catastrophe
6. Farsa
7. Catch 22
8. The riddle
9. Scavenger
10. Check mate

Bonustracks
11. Overkill
12. Greed up to kill (video)

Score: 70 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 2 juni 2004

Meer Necromancia:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.