Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Treurwilg - An End To Rumination
Jaar van release: 2020
Label: Eigen Beheer
Treurwilg - An End To Rumination
Met een bandnaam als Treurwilg zal het voor de meeste lezers niet moeilijk te raden zijn in welke muzikale vaarwateren deze Nederlandse groep zich begeeft. Kleine hint: het is geen frivole power metal wat hier de klok slaat! An End To Rumination is de tweede full-length van dit viertal uit Tilburg en bevat, zoals de naam van het gezelschap al doet vermoeden, vijf uitgesponnen tracks vol druilerige, melodieuze doom/death metal. Hoewel de langspeler in eigen beheer is uitgebracht, hebben we hier met een sterk staaltje vakmanschap te maken. Deze band pakt de zaken professioneel aan, blijkt wel uit de kunstige hoes en de uitstekende, transparante sound van het album.

De muzikale invloeden van Treurwilg lijken divers. De composities op An End To Rumination combineren het statige karakter van My Dying Bride en de melodieuze gitaarlijnen van Swallow The Sun, terwijl de peilloze, lonkende diepten die de bas- en drumritmes opwekken, refereren aan de verhalende funeral doom van Ahab. Het is donkere, stemmige muziek die het goed doet in de huidige modus van isolatie. De vijf composities lopen naadloos in elkaar over, wat de plechtige sfeer van het album verder versterkt. De tracks zijn grotendeels ingetogen, maar met een sporadische uitbarsting, waardoor de muziek aan urgentie wint. Het venijn van Treurwilg zit niet zozeer in instrumentaal geweld, maar in het rauwe stemgeluid van zanger/gitarist Rens van Herpt. Met zijn raspende screams en occasionele, diepe putgrunt levert hij een solide performance.

Ook in muzikaal opzicht zit An End To Rumination verdienstelijk in elkaar. De composities zijn overwegend lang, maar tevens functioneel qua lengte. Dat wil zeggen: ze ontaarden niet in eindeloze herhalingsoefeningen. Er is ook ruimte voor diversiteit. Zo begint In Ruin And Misery met minimalistisch, akoestisch getokkel dat aan Jesu en Isis doet denken, om vervolgens uit te bouwen naar melancholische death/doom met fraaie, uitgesponnen melodielijnen. Myosotis begint juist met sterke, melodieuze leads, om halverwege om te slaan richting loodzware funeral doom. Door de diversiteit in de composities doet de muziek van Treurwilg wel wat denken aan die van stadsgenoten Izah (wiens in 2015 verschenen, briljante Sistere schromelijk weinig aandacht heeft gekregen), maar dan wel iets minder spannend en dynamisch.

An End To Rumination mag dan niet het meest spectaculaire album in dit genre zijn, het is wel een album geworden waar deze Tilburgers trots op mogen zijn. De band verpakt zijn druilerige misère in beschaafde, uitgesponnen composities. En hoewel er hier en daar nog wel wat bijgeschaafd mag worden, herbergt het album voldoende professionaliteit om deze band ook internationaal op de kaart te zetten.

Tracklist:
1. Fragility Of Mankind
2. In Ruin And Misery
3. Myosotis
4. I
5. Shallow Pools Of Grief

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 mei 2020

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.