Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 74
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Colin Stewart (producent) - 51
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 55
  • Dave Linsk (Overkill) - 63
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 55
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 48
  • Larry Ray (Lucifixion) - 48
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 44
  • Rick Allen (Def Leppard) - 62
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 44
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 45

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Review

Luna Ad Noctum - Dimness' Profound
Jaar van release: 2003
Label: Golden Lake Productions
Luna Ad Noctum - Dimness' Profound
De black metal leeft de laatste tijd weer helemaal op. Goede releases zijn er maandelijks en ook de underground blijft onverstoorbaar doorgaan met het prediken van de satans boodschap.
Hier hebben we te maken met een black metal band uit Polen en nee, het is geen nationaal socialistische black metal. Luna Ad Noctum brengt met dit 'Dimmness Profound' het debuut album uit en is dus klaar om de hellehordes aan te voeren.

De band speelt melodieuze black metal met keyboards, maar dan hebben we het wel over vrij rauwe black metal met enkele melodieuze gitaarpartijen en een goed ondersteunend keyboard.
De gitaren domineren dit werkstuk en dat is een groot pluspunt, want deze plaat is uitstekend. De black metal ligt lekker in het gehoor en er word flink extreem op los gebeukt. Wat vooral zo gaaf is aan dit album, zijn de manieren waarop soms de spanning word opgebouwd naar een hoogtepunt. Neem bijvoorbeeld het nummer The Evil's God. Het gaat van snel naar langzaam. Een spannende opbouw word ingezet en slaat over op een prachtige gitaarpartij.

Het album is vrij goed geproduceerd, er hadden dingen beter gekund, maar het past eigenlijk allemaal perfect. Vooral hoe de zang is ingemixt is erg sterk gedaan. De zanger heeft een angstaanjagende duivelskrijs en gebruikt deze uiterst goed. Het album bevat 8 nummers en een outro en in elk nummer zitten wel genietbare passages. Het is geen wereldrelease, maar gewoon een zeer lekkere bak black metal met de nodige melodie hier en daar.

De combinatie tussen melodie en agressie word het best benut in The Mirror of Our Curse. Het keyboard is vrij gedoseerd aanwezig, maar weet net dat kleine beetje extra detail aan de muziek te geven om volledig te kunnen overtuigen. Er word over het algemeen erg strak gespeeld, enkele schoonheidsfoutjes zijn wel aanwezig maar dit draagt wel bij aan de lekker rauwe feel die de muziek over zich heen heeft.

Zo horen debuutcd's te klinken, het kan dus wel. Deze band gaat een zonnige toekomst tegemoet als je het mij vraagt en dit album is prima geschikt voor mensen die Dimmu Borgir te soft vinden en wat meer rauwheid verwachten in black metal. Voor de gelukkige bezitters van een pc (dus iedereen bijna) staat er ook nog een duistere videoclip op de cd van het nummer The Last Coldest Sunset Een prima release dus van deze duistere heerschappen uit het Poolse land.

Tracklist
1. Dimness Prologue
2. Traitor of Sadness and Grief
3. An Ancient Splendour
4. The Last Coldest Sunset
5. Moonlit Sanctum
6. The Mirror of Our Curse
7. Mental Spirit and Flesh
8. The Evil's God (Await us)
9. Her Raven's Aura

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 7 mei 2004

Meer Luna Ad Noctum:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.