Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Angus Young (AC/DC) - 71
  • Bruce Sinofsky (regisseur)† - 70
  • Jeff Young (Megadeth) - 64
  • Jerry Finn (producent)† - 57
  • Mark Lockheart (Polar Bear) - 65
  • Mick Ralphs (Bad Company)† - 82
  • Stuart Carruthers (Grip Inc.) - 56
  • Toshimasa "Toshiya" Hara (Dir En Grey) - 49
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit)† - 62
Review

Encircling Sea - Hearken
Jaar van release: 2018
Label: EVP Recordings
Encircling Sea - Hearken
Ik zal eerlijk bekennen: ik was het bestaan van de Australische sludge/post-rock/doomband Encircling Sea alweer volledig vergeten. En dat terwijl de kennismaking met de groep middels het in 2013 verschenen, derde album A Forgotten Land nog zo veelbelovend was. Ik was destijds zeer onder de indruk van de manier waarop deze groep vloeiende, meeslepende nummers wist te smeden uit invloeden van Isis, Wolves In The Throne Room en Neurosis. Door het bij vlagen tribal-achtige drumwerk en de donkere soundscape-passages bleek A Forgotten Land een zeer boeiende ontdekkingsreis.

‘Uit het oog, uit het hart’, luidt het gezegde. In het geval van Encircling Sea gaat dat gezegde zeker op. Na vijf jaar radiostilte verschijnt vorig jaar het nieuwe album Hearken. Het wordt dan ook de hoogste tijd om te onderzoeken of Encircling Sea het hoge niveau van zijn voorganger weet te evenaren. De plaat is in ieder geval behapbaarder geworden. Geen nummers van bijna twintig minuten meer, maar relatief korte tracks van om en nabij de tien minuten. Daarmee zet Encircling Sea een trend door. Vanaf debuutalbum I (2009) is de groep bij ieder nieuw album korter van stof geworden, overtollige ballast overboord gooiend.

Ondanks de relatief korte lengte valt er in de vijf tracks op Hearken meer dan genoeg te ontdekken. De combinatie van logge sludge/doom en uitgesponnen post-metal werkt namelijk nog steeds goed. Openingstrack Bloodstone begint met kalm, akoestisch gitaarwerk, om al snel richting hoekige post-metalriffs à la Cult Of Luna en The Ocean te gaan. De woeste, langgerekte grunts van Robert Allen voegen extra diepte toe aan de toch al ronkende, zware klanken van het gezelschap. Met het kolkende Elderfire komt Encircling Sea echter pas echt op stoom. De woeste, onstuimige sludge vertoont dankzij de zware gitaaraanslagen, snelle drumritmes en bulderende grunts raakvlakken met de progressieve, intense sound van Inter Arma.

Niet ieder nummer is even opmerkelijk. Zo is de langste track – het ruim tien minuten durende Everoak - tegelijk ook de minst interessante en weinig beklijvend vanwege het ietwat monotone karakter. Het ingetogen, Neurosiaanse gedeelte met cleane vocalen is overigens wel fraai uitgevoerd. Toch is Encircling Sea op zijn sterkst in woest kolkende tracks, waarin manische drumroffels, diepe, dreigende basgitaren en luidruchtige, loodzware riffs hun krachten bundelen om de luisteraar een les in het betere (de)constructiewerk te geven. Zoals in het gedreven Sunhelm, dat een blackmetalvibe uitademt die het midden houdt tussen post-blackbands als Altar Of Plagues en Hope Drone, terwijl de allesverpulverende grunts bij vlagen zelfs aan Mgła doen denken.

De sound van Encircling Sea mag anno 2019 niet meer baanbrekend origineel zijn, de kwaliteit van het gezelschap verloochent zich niet. Degenen die het werk van Inter Arma, Neurosis en The Ocean in de kast hebben staan, doen er goed aan om zich in het oeuvre van deze Australiërs te verdiepen. Hearken is dan ook een prima manier om daar een eerste aanzet toe te doen. Zeker de moeite waard!

Tracklist:
1. Bloodstone
2. Elderfire
3. Everoak
4. Sunhelm
5. Kinsoil

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 31 juli 2019

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.