Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 74
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Colin Stewart (producent) - 51
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 55
  • Dave Linsk (Overkill) - 63
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 55
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 48
  • Larry Ray (Lucifixion) - 48
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 44
  • Rick Allen (Def Leppard) - 62
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 44
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 45

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Review

Advent - The Dawn
Jaar van release: 2003
Label: Golden Lake Productions
Advent - The Dawn
Met deze nieuwe cd vallen de Italianen van Advent gigantisch door de mand. Dit rommelig potje metal irriteert me namelijk enorm. De heren denken zelf de ideale kruising tussen progmetal en blackmetal te hebben gevonden, maar eigenlijk spelen ze gewoon een potje zachte gothicrock met wat blackscreams en af en toe een lachwekkende blastbeat er door heen.

Omdat de heren voor een volledige cd toch wat te weinig materiaal hadden, besloten ze de drie nummers van hun tweede demo cd vooraan dit album te plakken. Deze drie nummers 'Paradise lost', 'Valholl' en 'Shub-Niggurath' stellen bitter weinig voor. De zangpartijen zijn erg storend (cleane zang is matig, de grunts komen kinderachtig over en mijn oma kan nog kwaadaardiger screamen dan deze Frederico). De zes nieuwe nummers die ze hebben geschreven blijken echter nog saaier en nog minder coherent te zijn. Hier en daar horen we nog wel een leuk riffje of een leuke keyboardlijn maar in zijn geheel zijn de nummers niet om aan te horen.

Kijk: ik snap dat iedereen een hobby zoekt in zijn leven maar de bandleden van deze band kunnen beter iets anders gaan doen in hun leven dan erg matige en kinderachtige muziek op de mensheid los te laten. Ik ga me toch ook niet in een puzzelclub inschrijven omdat ik weet dat ik daarvoor geen geduld heb. De heren zouden beter inzien dat hun kwaliteiten ook op een ander vlak liggen. Om toch met een positieve noot te eindigen: ik heb in mijn leven lelijker artwork gezien.

Tracklist:
1. Paradise lost
2. Valholl
3. Shub-Niggurath
4. Beyond the landscape
5. The dawn
6. The thing the sleep in the abyss
7. Landscape
8. La lama (the blade)
9. A closed room

Score: 30 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 30 april 2004

Meer Advent:

Advent - The Dawn
Reactie van NecRobert op 03-05-2004 om 16:50u
Score: 55 / 100

Beetje overdreven nmm. Ik heb zelf deze cd ook gerecenseerd (zm), en er bestaan heus wel slechtere bands. Dat het kwalitatief onvoldoende is, dat is duidelijk, alleen het is wel heel makkelijk om een band zo af te branden.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.