Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
    6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Roberts (Jizmak Da Gusha) (Gwar) - 58
  • Carmelo Orlando (Novembre) - 52
  • Craig Goldy (Dio) - 64
  • George Young (The Easybeats)† - 79
  • Greg Graffin (Bad Religion) - 61
  • Jack Douglas (producent) - 80
  • Lars Szöke (Hypocrisy) - 56
  • Mart Kalvet (Herald) - 50
  • Noora Louhimo (Battle Beast) - 37
  • Paul Gilbert (Mr. Big) - 59
  • Rozz Williams (Christian Death)† - 62
  • Sonja Kraushofer (Oomph!) - 47
  • Wil Rees (illustrator) - 59

Vandaag overleden:
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist) - 1893
Review

The Monolith Deathcult - V2 - Vergelding
Jaar van release: 2018
Label: Human Detonator Records

The Monolith Deathcult - V2 - Vergelding

Eén van de meest controversiële bands uit ons land is terug. Ongepaste zelfverheerlijking en zelf-minachting gaan hand in hand. De zwarte humor is een essentieel element in het totaalplaatje van The Monolith Deathcult. Het tweede deel van het V-drieluik heeft de titel Vergelding meegekregen en borduurt voort op de ontwikkelingen die zich ontvouwen op het vorig jaar verschenen Versvs. De aanvankelijke grijns op mijn gezicht bij het ontvangen van de promo is ook na meerdere luisterbeurten niet verdwenen en dat is volgens mij precies de bedoeling van dit gezelschap.

De radiofragmenten in de interlude Planet Wrath beginnen met een fragment van de gruntlessen die presentatrice Nicolette Kluijver in 2006 van de band kreeg. Dat was mijn kennismaking met de band uit Kampen. De inleiding doet denken aan Walls Of Jericho van Helloween, totdat de stem van Sir David Frederick Attenborough klinkt, die het hele album aan elkaar praat. Geweldig. Met een filmisch karakter en zijn inbreng luistert The Snowflake Anthem als een natuurdocumentaire weg. Sluit je ogen, geef je fantasie de vrije loop en laat je meevoeren in de pure waanzin die zich afspeelt op een uitgestrekte savanne.

Death metal met een flinke dosis industrial, symfonische elementen, techno/dance samples, diepe grunts en waanzinnig slagwerk. Het is volledig over the top en je kunt het allemaal zien als een grote grap, maar deze jongens weten echt wel wat ze doen. Geloof me. De kracht van The Monolith Deathcult komt erg goed naar voren in Come Forth Lazarus. Wat een heerlijke track. Je kunt niet anders dan de volumeknop hoger zetten. Ook Rise Of The Dhu’l-Fakar (het dubbelpuntige, mythische zwaard van de Islam) is favoriet. Het nummer schiet alle kanten op en het opzwepende karakter werkt zeer verslavend. Het tweede deel van de trilogie bevat net als het eerste een oude track in een nieuw jasje. Fist Of Stalin is een remake van Army Of The Despised, afkomstig van The White Crematorium (2005) en roept nu vooral een vergelijking op met Rammstein. Dat kan niet toevallig zijn met deze titel en het maakt de combinatie van de muziek met de lyrics alleen maar sterker.

Ik heb altijd moeite met live-opnames en wat mij betreft hadden de opnames van Graspop Metal Meeting vorig jaar echt niet op de plaat moeten staan. Met name The Furious Gods klinkt totaal verkracht. Zonder de live-opnames is de plaat met iets meer dan dertig minuten wel wat kort. Dat halve uur is inclusief de interlude en een remake van een oud nummer. Een lagere score voor Vergelding ten opzichte van de voorgaande platen is dan ook rechtvaardig. Neemt niet weg dat ik vol verwachting uitkijk naar het derde deel.

Tracklist:
1. Planet Wrath
2. Dawn Of The Planet Of The Ashes
3. Come Forth Lazarus
4. Fist Of Stalin
5. The Snowflake Anthem
6. Rise Of The Dhu’l-Fakar
7. Die Glocke (Live Graspop Metal Meeting 2017)
8. The Furious Gods (Live Graspop Metal Meeting 2017)

Score: 78 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 19 november 2018

Meer The Monolith Deathcult:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.