Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
    6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Roberts (Jizmak Da Gusha) (Gwar) - 58
  • Carmelo Orlando (Novembre) - 52
  • Craig Goldy (Dio) - 64
  • George Young (The Easybeats)† - 79
  • Greg Graffin (Bad Religion) - 61
  • Jack Douglas (producent) - 80
  • Lars Szöke (Hypocrisy) - 56
  • Mart Kalvet (Herald) - 50
  • Noora Louhimo (Battle Beast) - 37
  • Paul Gilbert (Mr. Big) - 59
  • Rozz Williams (Christian Death)† - 62
  • Sonja Kraushofer (Oomph!) - 47
  • Wil Rees (illustrator) - 59

Vandaag overleden:
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist) - 1893
Review

Maggot Heart - Dusk To Dusk
Jaar van release: 2018
Label: Teratology Sound & Vision
Maggot Heart - Dusk To Dusk
De naam Maggot Heart zal misschien niet direct bij iedereen een belletje doen rinkelen, maar als ik vertel dat dit de nieuwe band is van niemand minder dan Linnéa Olsson - voormalig gitariste van Beastmilk, Grave Pleasures en The Oath – zal de interesse van velen ongetwijfeld gewekt zijn. Bij haar nieuwe groep hanteert Olsson niet alleen de gitaar, maar verzorgt ze ook de vocalen. Hoewel Maggot Heart vorig jaar twee ep’s uitbracht (Show Them Your Teeth en City Girls), moet 2018 het jaar van de doorbraak zijn. Eerder dit jaar stonden Olsson en haar medemusici in Roadburn op de planken en onlangs verscheen het debuutalbum Dusk To Dusk.

Net als Beastmilk en Grave Pleasures opereert ook Maggot Heart in de hoek van de post-punk. De verschillen zijn echter groter dan de overeenkomsten, met name qua sfeer. Waar bovengenoemde bands buigen op een warmbloedige, gotische sfeer, komt Olsson met Maggot Heart vele malen rauwer en ongepolijster uit de hoek. De sfeer valt te omschrijven als grimmig, groezelig en rellerig. Krachtige, puntige tracks, die een unheimliche mate van bitterheid uitademen. Het lijkt wel alsof Olsson deze band meer dan ooit als een uitlaatklep ziet voor een veelvoud aan ervaringen en frustraties, variërend van maatschappelijke hypocrisie, de manier waarop vrouwen worden behandeld (Strange Woman, Pinned Like A Butterfly) tot aan de sporen die door drugsroes gedreven nachten door het Berlijnse nachtleven achterlaten (het titelnummer).

Maggot Heart schuurt. De ongepolijste klanken lijken rechtstreeks vanuit de smoezelige garage van een grauwe achterbuurt op plaat geknald. Het is echter juist die rauwheid waaraan de muziek zijn voornaamste kracht ontleent. Met een lengte van net iets onder de veertig minuten slaagt Maggot Heart er bovendien goed in om de spanning in het album te houden. Hoewel de afwisseling tussen de negen nummers onderling niet heel groot is, kent het album geen enkele zwakke track. Ieder nummer heeft wel iets bijzonders, of het nu de dissonante tonen en het beklijvende refreintje van Medication betreft, de tegendraadse melodielijn in het titelnummer, of de hoekige riffs en onheilspellende fluisterzang in Big Kross. Het zwaar rockende Strange Woman mag wat mij betreft als hoogtepunt gezien worden.

Met dit debuut zal Olsson zeker niet automatisch weerklank vinden bij het publiek dat haar van Grave Pleasures kent, maar de intensiteit en het rauwe, dwingende karakter van deze ongepolijste plaat vallen niet te negeren. Dusk To Dusk is het zoveelste bewijs uit de muziekgeschiedenis dat bitterheid en boosheid vaak de meest overtuigende platen opleveren.

Tracklist:
1. The Killing Hand
2. Medication
3. Big Kross
4. Dusk To Dusk
5. Scorpion Time
6. Strange Women
7. Blood Envy
8. Pinned Like A Butterfly
9. Buried Songs

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 november 2018

Meer Maggot Heart:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.